Створення умов і формування різнобічного розвитку особистості "

Створення умов і формування різнобічного розвитку особистості "

Всім привіт! Різнобічна особа володіє інформацією, нехай навіть поверхневою, з різних сфер життя, що сприяє її гармонійному розвитку, успіху в справах і навіть хорошому здоров'ю. Внаслідок того, що інтересу до всього, що її оточує, маса, вона його реалізовує, чому енергія знаходить вихід, а не залишається в тілі, викликаючи з часом захворювання. І сьогодні я хочу розповісти вам про способи, які посприяють формуванню різнобічності.

Зміст:

 • Переваги такої особи
 • Способи розвитку
 • Деградація
 • Коли починати
 • Бажання
 • Стабільність
 • Шкідливі звички
 • Дійте
 • Подорожуйте
 • Спорт
 • Вивчення нового
 • Відповідальність
 • Колесо балансу
 • Дитинство
 • Діти
 • Висновок

Переваги такої особи

 1. Люди, що йдуть за своїм інтересом, можуть розглядати проблеми під різними кутами, вибираючи найбільш ефективний або творчий спосіб їх рішення.
 2. Мислення не обмежене, чому отримують від життя набагато більше, ніж ті люди, які не прагнуть розвиватися і пізнавати щось нове.
 3. Низький рівень виникнення депресії. Щодня наповнений, енергія має вихід, а нові враження дозволяють мешкати цілу гамму позитивних емоцій. Куди вже тут до депресії? Та і особливо часу на неї немає, навкруги адже стільки задоволень, стільки усього ще треба вивчити.
 4. Різного роду завдання виконуються якісніше і швидко, хоч би тому, що в арсеналі маса ідей і бажання експериментувати, діяти.
 5. Підвищується самооцінка, оскільки людина може легко спиратися на свої знання, він розуміє, що уміє, що в змозі дати іншій людині і взагалі, на що здатний. Кожне маленьке досягнення крупинка за крупинкою підвищує упевненість в собі.
 6. Різнобічна людина затребувана як в професійній діяльності, так і в особистому житті. Він цікавий іншим, його присутність бажано і цінно.
 7. Підвищується рівень інтелекту, покращується пам'ять, увага, логіка, творчі здібності і інше. Грубо кажучи, відбувається гармонійний розвиток когнітивної сфери.
 8. Матеріальне благополуччя. Фінансове положення покращується у зв'язку з конкурентною боротьбою компаній за цінного співробітника.
 9. Відбувається усвідомлення своїх цінностей, прагнень, цілей, почуттів і меж.
 10. Росте рівень моральності, що сприятливо впливає на суспільство в цілому.
 11. Таких осіб рідше обманюють, оскільки вони уміють розпізнавати маніпуляції і брехню.
 12. Високий рівень адаптивності, тобто мало які знегоди і проблеми здатні їх «зламати», тому що знають, що вихід є завжди, поки є життя.
 13. Слово «нудне» зовсім пропадає з лексикону, тому, що такі люди уміють цінувати свою кожну хвилину, і не витрачають час даремно.

Способи розвитку

1. Деградація

Під час навчання в школі, університеті, технікумі і інших учбових закладах індивід розвивається, просувається вперед. Але потім, займаючись досить довгий час вузьконаправленою професійною діяльністю, він цілком може почати деградувати(про це детальніше можете шанувати в цій статті).

Тому важливо відкинути ідеї про те, що вам в житті щось нове не згодиться, і відправитися пізнавати щось нове. Ви можете бути професіоналом своєї справи, але це не означає, що можна розслабитися. Щодня приносить нову інформацію, і невідомо в який момент вона виявиться дуже до речі.

2. Коли починати

Виховання себе як різнобічну особу ніколи не пізно починати. Просто дозвольте собі стати цікавим, і тоді процес організовується сам по собі. Часто люди не пробують чогось іншого, боячись, що не вийде, що все зміниться, причому не в кращу сторону, чому вибирають залишатися на одному місці, хай і ненависному, зате стабільному.

Або ж не знають, як відреагує оточення, тому що залежать від чужої думки. Якщо розумієте, що ви один з числа тих, що сумніваються, то скористайтеся рекомендаціями із статті «15 результативної техніки позбавлення і корекції страхів», настав час щось робити, а не просто чекати змін.

3. Бажання

Пізнавайте себе, аналізуючи смаки і переваги, свою поведінку і почуття. І якщо розумієте, що є безліч «білих плям» — вирушайте на дослідження своєї особи. До того ж, це допоможе вам зрозуміти, на розвиток чого в першу чергу варто звернути увагу. На жаль, іноді трапляється так, що людина не в змозі відповісти навіть на прості питання про те, що він любить, від чого сумує або, що викликає відчуття щастя.

Складіть список переваг, обмежень, бажань і цілей. Також непогано буде, якщо періодично проходитимете тести, які допомагають пізнати особливості характеру. Наприклад, такий, як «Тест на виявлення рівня ассертивности».

4. Стабільність

Намагайтеся не розпилюватися на абсолютно різні напрями, сфери і галузі. Дотримуйтеся принципу поступовості, інакше пам'ять не зможе утримати масу незв'язаної між собою інформації, а мозок якісно обробити, та і навички не сформувати, якщо стабільно не тренуватися.

5. Шкідливі звички

Боріться з шкідливими звичками, вони обмежують і заважають в пізнанні світу. Відмовіться від телевізора і старайтеся менше часу проводити в соціальних мережах. Игроманам допоможе стаття по цьому посиланню.

6. Дійте

Дійте, а не просто плануйте і мрійте. Саме з тієї миті, як ви вийдете із зони комфорту, і почнете рухатися в інші сторони і діяти за допомогою незвичних методів - почнеться формування вас як різнобічну людину.

7. Подорожуйте

Під час відпочинку приділяйте час не лише відвідуванню барів і дискотек, але і намагайтеся побувати в музеї, місцевому театрі, на виставці. По можливості поспілкуйтеся з місцевим населенням, в живому спілкуванні ви отримаєте набагато більше, ніж з книг і журналів.

8. Спорт

Займайтеся спортом. Тоді у вас буде маса енергії на задумане. Баланс має бути у всьому, так що не забувайте про зарядку, біг, і відвідуйте тренажерний зал.

9. Вивчення нового

Читайте якомога більше, дивіться фільми, що посприяють розширенню вашого світогляду, знайомтеся з новими людьми, від яких можна отримати масу нової інформації, вирушайте на курси підвищення кваліфікації, різного роду тренінги і семінари, лекції.

До речі, хочу рекомендувати ознайомитися з книжковим магазином ЛитРес, література, яка там надана, - гідна для вивчення, та і вибір широкий, кожен зможе знайти щось для себе. Так що переходьте по посиланню https://www.litres.ru/ і насолоджуйтеся читанням.

10. Відповідальність

Пам'ятайте, що створення умов для будь-якого розвитку лежить на плечах самої людини. Не чекайте, що вас надихатимуть, сподвигать на рух і інше. Точно також не варто виправдовувати бездіяльність тим, що ніхто не підтримує або ні можливості.

Якщо з певних причин ви не можете, припустимо, відправитися на групове зайняття по йогі, це ж не означає, що ви не в змозі виділити 20 хвилин для самостійної практики? Хто шукає - той завжди знайде.

11. Колесо балансу

Використайте техніку колесо балансу, щоб виявити слабкі місця у своєму житті, і звернути на них першочергову увагу. Тому що з чогось треба починати, то чом би не зайнятися тією сферою, яка трохи «страждає»? Як його скласти, ви дізнаєтеся із статті, ось посилання.

12. Дитинство

Згадайте себе маленьким, в тому віці, коли вам все було цікаво, і якою яскравою, барвистою і повною пригод здавалося життя. Куди поділася ця цікава дитина? Що з ним сталося? Покличте його назад, адже як стати різнобічним, якщо не бажати, пізнавати і досліджувати?

Не хотіти пробувати і творити? У складні моменти спирайтеся на цю свою безпосередню частину, адже вона не могла зникнути повністю, ви просто перестали приділяти їй увагу і користуватися. Але все можливо відновити, і це тільки у ваших руках.

13. Діти

Якщо у вас є діти - приступайте, якомога раніше до формування у них мотивації пізнавати цей світ і пробувати себе в різних сферах. Так, іноді нелегко знайти час, щоб зайнятися разом цікавою справою, та просто намалювати картинку і пограти в настільну гру. І тим більше, відповісти на декілька сотень питань в день.

Але пам'ятаєте, що кожного разу, ігноруючи їх потребу в пізнанні, ви знижуєте їх мотивацію до просування, становлення і дорослішання. Так що будьте акуратні у виразах, не лайте їх за цікавість, і компенсуйте недолік уваги у вільний час, це посприяє тому, що вони виростуть успішними, усвідомленими і щасливими.

Висновок

І наостанок, шановані читачі, хочу нагадати вам, що ніколи не буває пізно щось міняти. Якщо ви усе життя провели, особливо не включаючись в те, що відбувається навкруги, і, не маючи захоплень або хобі - це не означає, що так повинно бути завжди. Ви маєте право заповнювати свої будні так, щоб відчувати радість і щастя, незалежно від віку і інше. Так що, якщо вирішите змінити якість життя на краще - бажаю сил вам і натхнення.

Матеріал підготувала Журавина Аліна.

[4684] [1]

1

[4684] [1]

[4684] [1]

"


Надрукувати