Як позбавитися від страху почервоніти на людях і перемогти свою Эритрофобию? "

Як позбавитися від страху почервоніти на людях і перемогти свою Эритрофобию? "

Всім привіт! Эритрофобия - це панічний, ірраціональний страх почервоніти. І сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому його суть, а також, чому він виникає.

Зміст:

 • Що є?
 • Симптоми
 • Причини виникнення
 • Низька самооцінка
 • Психологічна травма
 • Виховання
 • Лікування
 • Рекомендації
 • Завершення

Що є?

Почервоніння шкірних покривів властиво абсолютне кожній людині. Просто проявляється воно по-різному.

У когось злегка помітний легкий рум'янець в якості реакції на якесь переживання, гостру їжу або, припустимо, фізичне навантаження. А у когось червоніють не лише щоки, але і вуха з шиєю.

І якщо звичайна людина не надає цієї особливості організму ніякого значення, то эритрофоб не в змозі контролювати жах, який виникає навіть при думці про те, що його шкіра хоч трохи змінить свій звичний колір.

І неважливо, «заллється рум'янцем» він при одній людині або при численній аудиторії. Йому однаково страшно і соромно.

За статистикою цієї фобії схильні в основному жінки. Швидше за все, це пов'язано з тим, що вони емоційніші, чутливіші.

Рідко можна зустріти чоловіка, який бентежиться при будь-якому прояві уваги до нього, правда адже? Але серед сильної половини людства також є эритрофобы.

Попри те, що цей розлад не несе особливої загрози фізичному здоров'ю людини, на його соціальне життя воно таки впливає. І, як ви розумієте, не в кращу сторону.

Боязнь почервоніти на людях може привести до того, що фоб просто почне уникати спілкування. Тому вибиратиме роботу, де виключені контакти, відмовляючись від власних амбіцій і перспектив.

А життя його нагадуватиме замкнутий круг. Оскільки переживання про те, аби не дало про себе знати хвилювання у вигляді рум'янцю(у медицині блашинг-сндром), людина таки червоніє, чому починає ще більше переживати і так далі.

Симптоми

Особа з цією фобією зазвичай розмовляє тихо, оскільки прагне не привертати увагу до своєї персони. Бентежиться вже при думці, що зараз доведеться заговорити з кимось, або виступити на публіці.

Вона може переживати про те, що із-за свого дефекту не в силах влаштувати особисте життя, адже кому сподобається людина, яка трохи що, заливається фарбою?

Якщо почуття страху досягає максимальної інтенсивності - виникає панічна атака. Це коли відчувається сухість у роті, ноги підкошуються, руки тремтять.

Різко хочеться в туалет, буває нудота і блювота. Але найчастіше бракує повітря, що провокує ще більший напад паніки. Адже виникає думка, що зараз настане смерть від задухи. Або від інфаркту, тому що серце в такий момент теж дається взнаки.

Причини виникнення

Низька самооцінка

Обличчя забезпечене великою кількістю кровоносних судин. При хвилюванні у людини піднімається тиск, що прискорює процес кровообігу.

У деяких людей ці посудини розташовані занадто близько до поверхні шкіри, тому навіть абсолютно незначне переживання виявляється помітним.

Так от, особи з низькою самооцінкою можуть не приймати свою зовнішність, вважаючи, що і так негарні, плюс ще і щоки червоні, як у немовляти.

Вони бентежаться того, що будь-яка емоція стає відомою усім, з ким вони спілкуються. Іноді адже так хочеться приховати симпатію, або інші почуття, але ось особа завжди зрадницький видає, що не про яку байдужість і мову не йде.

Психологічна травма

Якщо дитину в дитинстві дратували однолітки через те, що він трохи що, відразу червоніє - це могло спровокувати у нього розвиток комплексів, які поступово і привели до эритрофобии.

Нерідкі випадки, коли сталося якорение. Це метод в НЛП(нейролінгвістичне програмування), який полягає в створенні умовного рефлексу. Тобто, певній реакції на стимул.

Фахівці зазвичай прагнуть свідомо сформувати позитивний якір у клієнта, щоб допомогти йому впоратися з певними проблемами. Але цей процес нерідко відбувається неусвідомлено без участі психотерапевта.

Наприклад, людина одного разу виявилася вулична у брехні. І якщо він у зв'язку з цим прожив інтенсивний, токсичний, тобто руйнівний сором, то згодом, кожного разу, коли намагатиметься приховати правду, знову мешкатиме це почуття. Тому що воно закріпилося в його підсвідомості як негативний досвід.

Справа може дійти і до того, що він хвилюватиметься при кожній необхідності з кимось спілкуватися. Адже раптом доведеться знову збрехати?

Виховання

Якщо батьки те і робили, що постійно критикували свою дитину і вказували на його недоліки - це украй негативно позначається на його психіці, самооцінці.

Плюс до всього, якщо вони це робили публічно, ще і, караючи - розвиток будь-якого роду фобій буде забезпечений.

Оскільки подібна поведінка формує неправильне сприйняття своєї особи, а також масу страхів. Маленький чоловічок стає тривожним, невпевненим в собі, полохливим і таким, що надмірно соромиться.

Дитина, мешкаючи не лише образу, але ще і сором, намагатиметься приховати свої емоції, щоб не показати свою уразливість. За яку цілком ризикує отримати «по голові», виявитися висміяним, що почервонів, злякався.

Ще эритрофобия проявляється якщо малюк не отримував підтримку в досить напружені моменти, з якими самостійно не в силах був впоратися.

Лікування

Будь-яка фобія - цей розлад психіки, якої б незначної і навіть милою вона не здавалася.

Тому у такому разі слід обов'язково відправитися на консультацію або до психотерапевта, або до психіатра. Вони між собою зазвичай співпрацюють і при необхідності призначать комплексне лікування.

Психолог допоможе розібратися з вашими причинами виникнення эритрофобии, а також підібрати методи, які прискорять процес одужання.

Психіатр в якості супровідної терапії призначить антидепресанти. Якщо на тлі переживань виникають суїциїдальні думки, відсутні які-небудь бажання і сили просто вставати з ліжка.

Також седативні препарати, щоб понизити тривожність і відкрити доступ іншим почуттям. Адже із-за занепокоєння, жаху і паніки складно випробовувати ніжність, спокій, радість і так далі.

При порушеннях сну лікар випише снодійне. Організму слід ночами відновлюватися, інакше усі зусилля підуть нанівець.

Рекомендації

Якщо у вас дійсно шкіра занадто часто червоніє, то окрім відвідування психотерапевта, слід замислитися і про спосіб життя.

Якщо в процесі терапії ви розберетеся з психологічними причинами появи страху, то відновлення однорідності кольору шкірних покривів слід довірити дерматологові, алергологові, або дієтологу.

У будь-якому випадку, вони при необхідності перенаправлять до інших лікарів, якщо проблема не їх профілю.

Найбільш вірогідні причини:

 • Зловживання алкогольними напоями, газованою водою, кавою і навіть міцним чаєм;
 • Часто відвідування солярію або тривале перебування на сонці;
 • Вживання гострої, жирно і копченої їжі;
 • Прийом лікарських препаратів, які викликають алергічну реакцію. І, в принципі, наявність алергії на інші речовини з довкілля;
 • Менопауза, гормональний дисбаланс в організмі;
 • Безпосередньо наявність патології будови капілярів;

У крайніх випадках, якщо є певні свідчення, проводиться хірургічна процедура.

Вона називається симпатектомія і триває близько 30 хвилин під загальним наркозом. Її суть в тому, щоб перекрити нервові волокна за допомогою затисків, які вводяться в області грудної клітки.

Ця операція дозволяє зберігати однотонний колір обличчя навіть в особливо стресових ситуаціях і коли дуже соромно.

Але краще не використати таких радикальних методів, а практикувати медитації для відновлення душевної рівноваги.

Приділити увагу самооцінці, спробувавши вивчити свої слабкі і сильні сторони, щоб вона була адекватною, здоровою, без перекосів в яку-небудь сторону.

І спілкуватися з людьми, після зустрічі з якими зберігається гарний настрій, а не з'являється злість або образа.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Залишайтеся з нами, підписавшись на оновлення сайту. Це мотивує нас створювати більше цікавих, незвичайних і розвиваючих статей для вас.

І наостанок хочеться рекомендувати вам почитати про інші різновиди фобій. Вони бувають дійсно рідкісними і навіть моментами дивовижними.

Наприклад, ви знали, що існують люди, які жахливо бояться повітряних кульок? Чи в паніці втікають побачивши лисої людини? Про це і багато другом ви дізнаєтеся з рубрики «Фобії і страхи».

Бережіть себе і своє здоров'я, душевну рівновагу!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9656] [1]

0

[9656] [1]

[9656] [1]

"


Надрукувати