"Антофобия або страх перед кольорами, найчастіше поміщеними в горщики" "

"Антофобия або страх перед кольорами, найчастіше поміщеними в горщики" "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Антофобия(хроматофобия) - це патологічний страх перед кольорами і їх окремими компонентами. Частіше увесь цей страх перед домашніми рослинами, поміщеними в горщики.

Зміст:

  • Що є?
  • Причини виникнення
  • Витіснення почуттів
  • Негативний досвід
  • Фізіологічні причини
  • Симптоми
  • Лікування
  • Завершення

І сьогодні ми поговоримо про те, чому вона виникає, за якими ознаками її можна визначити і як впоратися.

Що є?

Антофобия в МКБ-10(міжнародна класифікація хвороб) позначається кодом F40.2 і належить ізольованих фобических розладів. Вона не небезпечна для життя людини, за винятком обтяжуючих чинників у вигляді алергії. Але доставляє немало клопоту.

Тому що квіти - це частина природи, яка оточує будь-яку людину навіть в найсучаснішому мегаполісі. Паніку адже можуть викликати і рослини, зафіксовані на фото, не обов'язково виявлятися поряд з горщиком, що лякає.

Характерною особливістю є той факт, що жах викликати можуть не усі квіти, а лише певні різновиди. В основному це великі рослини. Набагато рідше - дерева, але це вже важкі випадки.

Причини виникнення

Витіснення почуттів

Якщо дитина в дитинстві відчувала нестачу уваги і любові з боку батьків, які вважали за краще піклуватися про рослини, чим про власний чад - то це може позначитися на його психіці.

Він не здатний знайти конструктивні пояснення такій поведінці. Що, наприклад, мама просто сама знаходилася в складному емоційному стані. Можливо, взагалі, мала який-небудь розлад.

І ось образу, злість і інші неприємні і сильні емоції він запросто міг витіснити, наділивши ні в чому не повинні горщики з кольорами страхітливими характеристиками.

Негативний досвід

Якщо людина хоч раз обпечеться праскою - те цілком нормально, що в наступні рази він акуратніше з ним поводитиметься. В деяких випадках він може і почати боятися гарячих предметів жахливо.

Так і з антофобией. Боязнь кольорів загрожує виникнути після укусу бджоли, яку потривожили, поки вона збирала пилок. Або після перегляду фільму жахів, якщо поруч знаходилися горщики з рослинами. Вони стануть своєрідним «якорем», що нагадує про пережитий страх.

Точно також фобія може сформуватися, якщо дитина втратила дуже близьку рідну людину. Припустимо, померла мама, і на похоронах була величезна кількість вінків, букетів.

Згодом гіркота втрати асоціюватиметься з цими атрибутами, провокуючи панічну атаку.

Фізіологічні причини

У деяких людей існує алергія на пилок, і тоді спроби уникнути будь-яких перетинів з горщиками, букетами - цілком здорова реакція.

В принципі, тоді страх доторкнутися до джерела поганого самопочуття не є ірраціональним. Відповідно, до фобій його не зараховують.

Але якщо у людини алергія на один вид, а він панікує побачивши взагалі будь-яких рослин - тоді, звичайно ж, йдеться про розлад.

Більше причин, які провокують розвиток антофобии, вказані в статті, присвяченій безпосередньо ознакам і основним способам лікування фобій.

Рекомендуємо ознайомитися з нею, щоб володіти великим об'ємом інформації і дійсно «докопатися» до витоків свого стану.

Симптоми

Побачивши горщиків або ж фотографій з кольорами у людини може початися напад паніки. Який зазвичай характеризується підвищеним тиском, серцебиттям, пітливістю і тремором рук. У особливих випадках з'являється блювота, діарея і нудота, втрата свідомості.

Відвідують думки про неминучість смерті і взагалі, тлінності існування.

Окрім тривоги, жаху, виникає почуття безсилля. А ще тотальній ізоляції. Сама фобія виглядає безглуздою, але, на жаль, робить життя обмеженої. Антофоб уникає відвідування урочистих заходів.

Навіть просто прогулянка по місту може стати фатальною і додати сорому за свої реакції перед значимими людьми, та і взагалі, незнайомими.

Лікування

Настійно рекомендується звернутися до фахівця. Терапія допоможе понизити рівень напруги, отримати підтримку і взагалі, зрозуміти, чому цей розлад наздогнав вас.

У разі сезонного загострення алергії, припустимо, коли цвіте амброзія - людина через страх цілком може не виходити з будинку.

А така соціальна ізоляція неминуче веде до депресії. З якою впоратися іноді зовсім нелегко. Тому призначається медикаментозне лікування в комплексі з психотерапією.

А удома обов'язково практикуйте релаксаційну техніку. Наприклад, дихальні, медитативні. Але ні в якому разі не «опускайте руки» і не відносьтеся безвідповідально до антофобии.

При правильному лікуванні з нею цілком легко впоратися і контролювати свій емоційний стан, не доводячи справу до панічних атак.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! У світі існує величезна кількість фобій, деякі з них здаються безглуздими, смішними.

Наприклад, знаєте, що означає англофобія, і які основні ознаки її прояву? Якщо немає - не біда, натискайте сюди. І взагалі, підписуйтеся на сайт, вас чекає ще багато чого незвичайного і цікавого.

Бережіть себе, і, звичайно ж, будьте здорові і щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8905] [1]

0

[8905] [1]

[8905] [1]

"


Надрукувати