Що робити при боязні школи і як позбавитися від Дидаскалейнофобии "

Що робити при боязні школи і як позбавитися від Дидаскалейнофобии "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Дидаскалейнофобия - це панічний ірраціональний страх відвідувати школу.

Зміст:

 • Що є?
 • Симптоми
 • Поведінкові
 • Соматичні
 • Причини
 • Лікування
 • Завершення

У людини виникає жах при думці про те, що необхідно не просто зайти у будівлю, що так лякає, але і сидіти за партою, відповідати на уроці і так далі.

І сьогодні ми спробуємо розібратися, що саме провокує розвиток цієї фобії, а також по яких симптомах її можна діагностувати, а згодом і вилікувати.

Що є?

Боязнь школи, яку ще називають школофобия або сколинофобия, є цілком поширеною серед дітей.

Яка дитина з радістю біжить вранці отримувати знання? Дуже рідкісний, характернішим є небажання навіть близько підходити до будівлі і просто згадувати про необхідність робити уроки.

Перевантаженість інформацією, обмежена кількість вільного часу, а також специфіка стосунків з викладачами, які абсолютно різні у результаті викликають стійку неприязнь і страх школи.

Дидаскалейнофобия є непростим видом фобій унаслідок того, що діагностується зазвичай на останніх стадіях свого розвитку.

Адже близько 80% дітей періодично скаржаться, що більше не хочуть ходити в школу. І в голову дорослим на це приходить в основному ідея, що їх дитина лінується, втомився або потрапив в неприємну ситуацію, із-за якої відмовляється проявляти учбову активність.

А фобическое розлад в цей час без лікування набирає оберти. Посилюються соматичні прояви у вигляді різних захворювань організму, може спостерігатися депресія, нервове виснаження і безсоння.

Особливо, якщо батьки намагаються побороти лінь, застосовуючи насильство, як емоційне, так і фізичне.

Симптоми

Поведінкові

 • Розсіяна увага. Фоб не в змозі сконцентруватися на одному завданні, він начебто дивиться в книгу, читає її, але не розуміє сенсу слів. Не тому, що безглуздий, а в силу неуважності;
 • Безцільна ходьба з одного боку в інший. Щоб скинути нервову напругу, якої в тілі дуже багато, необхідно рухатися. Тому школяр може хитатися, коли коштує, смикати ногами, ходити туди-сюди, намагаючись хоч якось впоратися з тривогою;
 • Чутливість. Під впливом психічного розладу міняється характер людини. Він стає емоційніше ранимим, вразливим. Дорослі іноді плутають цю особливість з капризами, адже чадо ображається з будь-якого приводу, плаче з причини і без, або навпаки, агресивно реагує на щонайменший подразник.
 • Емоційний ступор. Нерідко спостерігається протилежна реакція - заціпеніння.
 • Нав'язливі думки. Малюк постійно думає про необхідність відвідувати школу, розмовляє про своє небажання, просить його пошкодувати і дозволити залишитися удома. Тобто, одне з найзаповітніших бажань - це дистанційне навчання.

Соматичні

При панічній атаці відбуваються такі зміни в організмі, як:

 • Тремтіння в тілі, в основному це тремор кінцівок;
 • Нестача повітря із-за поверхневого частого дихання, рівень кисню в крові стає максимально високим, внаслідок чого виникає протилежний ефект - асфіксія;
 • Проблеми з шлунково-кишковим трактом, в основному це діарея;
 • Нудота, блювота;
 • Підвищення кров'яного тиску, через що може хворіти голова;
 • Тягне і «стріляє» в ділянки грудей, що наштовхує на думки про серцевий напад;
 • Запаморочення, втрата свідомості;
 • Зміна кольору шкірних покривів. Людина або стає «мертвотно» блідою, або навпаки, червоніє;
 • Посилене потовиділення, причому незалежно від температури в приміщенні або на вулиці. Фоба від страху кидає в жар навіть в лютий мороз.

Причини

 • Буллинг. Тобто прояв емоційного або фізичного насильства з боку однолітків, старшокласників. Найчастіше цькування робиться не однією людиною, а цілою групою дітей. Відчуваючи себе у позиції жертви, людина зазвичай відчуває страх і безсилля. Стан, природно, за таких умов погіршується. Особливо враховуючи той факт, що малюк не отримує підтримки з боку батьків, учителів, які іноді можуть і не здогадуватися про те, що відбувається. Або просто ігнорують виниклу ситуацію, вважаючи, що він сам повинен розібратися з кривдниками, показавши свій характер і силу волі.
 • Складнощі в спілкуванні з учителями. Трапляється так, що з якихось причин школяр стає неприйнятим безпосередньо учителем. Так, вони повинні зберігати об'єктивність по відношенню до своїх учнів, але на практиці не у кожного виходить. Люди бувають різні і іноді не в змозі контролювати себе. Відповідно, відчуваючи на собі неприязнь викладача, у школяра буде занижена мотивація відвідувати його уроки. І одного разу психіка не витримає напруги, якій щодня піддавалася.
 • Навантаження. Іноді дорослі, бажаючи по максимуму розвинути своє чадо, займають увесь його вільний час кухлями, зайняттям з репетиторами, домашньою роботою і так далі. Зазнаючи тиску і навантаження, малюк спочатку починає чинити опір, хворіти. І якщо батьки не прислухаються до його прохань про особистий час. Вважаючи, що він ледар, і нічого не доб'ється з таким підходом - те цілком може виникнути дидаскалейнофобия. Механізми психологічного захисту просто дадуть збій, бажаючи захистити організм від виснаження.
 • Авторитарний стиль виховання. Жорсткі вимоги батьків приносити додому тільки гарні оцінки. І використання тільки покарань за неслухняність, і невиправданість очікувань викликають стійке неприйняття до процесу навчання. Малюк жахливо боїться йти в школу, оскільки розуміє, що, прийшовши додому, папа або мама у будь-якому випадку його лаятимуть, перевірятимуть щоденник, зошити і так далі.

Лікування

Фобические розладу обов'язково необхідно лікувати. І не залякуваннями разом з вимогами узяти себе в руки, а у фахівців, які цілком можуть навіть виписати лікарські препарати.

Наприклад, транквілізатори і седативні засоби, щоб зняти тривожність. Дитина здатна випробовувати декілька емоцій, які один з одним перетинаються, - це страх і жах.

Відповідно, необхідно, передусім, забезпечити йому можливість розслабитися, зняти напругу.

Якщо у нього з'явилися проблеми з сном, то корисно буде пропити снодійне. При депресії - антидепресанти.

Дидаскалейнофобия - це захворювання психіки, яке цілком загрожує не лише загальному здоров'ю, але і життю малюка. Який, намагаючись позбавитися від постійно переслідуючої напруги, ризикує зважитися на радикальний метод - самогубство.

Так що, помітивши перші симптоми наявності фобії, замість того щоб лаяти його і докоряти в ліні, відправтеся разом до психотерапевта.

У будь-якому випадку кваліфікована допомога фахівця не виявиться даремною, навіть якщо діагноз не підтвердиться, малюк отримає підтримку в інших питаннях.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочемо рекомендувати статтю про розлад, який полягає не просто в страху ходити в школу, але і в цілому отримувати знання, досвід, навички. Ця фобія називається софофобия.

Підписуйтеся на оновлення сайту, і ви щодня отримуватимете порцію цікавої інформації, яка допоможе розвинути кругозір, набути гармонії і щастя, а також з користю провести час!

Бережіть себе і своїх близьких!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9952] [1]

2

[9952] [1]

[9952] [1]

"


Надрукувати