Як позбавитися від боязні фотографуватися? "

Як позбавитися від боязні фотографуватися? "

Всім привіт! Фотофобія - це страх перед спалахом фотокамери, який виникає унаслідок надсильної чутливості до світла. Але є і інші різновиди фобій, які змушують людину просто жахливо боятися виявитися зафіксованим на камеру.

Зміст:

 • Що є?
 • Симптоми
 • Причини виникнення
 • Лікування
 • Завершення

І сьогодні ми розглянемо кожну з них, а також з'ясуємо, чому вони починають свій розвиток і яким чином можна вилікуватися.

Що є?

Отже, існує

Дисморфофобія - цей психічний розлад, при якому людина вважає, що має не просто недосконалу зовнішність, а прямо дефективною.

Чому будь-яка спроба зробити його фотографію закінчується нападом паніки. Адже тоді його «потворність» буде не просто помітна для усіх, хто побачить знімок, але і залишаться в якості доказу на невизначену кількість часу.

Тому навіть якщо він зробить пластичну операцію і забуде про свої дефекти, утворені при народженні і дорослішанні, то, випадково наштовхнувшись на знімок, він знову згадає, яким був раніше.

Аутогонистофобия - це безпосередньо страх об'єктиву камери. В основному ця фобія виникає у представників старшого покоління, вони починають буквально задихатися від жаху, якщо навіть просто в їх сторону направити фотоапарат.

Фотофобія найбільш легка в порівнянні з іншими, оскільки припускає боязнь безпосередньо спалахи. Тому, якщо її відключити - людина зможе фотографуватися, не випробовуючи паніки і тривоги.

Нерідко спостерігаються одночасно три вищезгадані форми психічного розладу, що значно ускладнює життя людини.

Адже зараз складно зустріти того, хто не любить робити сэлфи, хто не намагається зафіксувати красивий пейзаж або просто частину міста, людей, що проходять, на камеру.

Плюс до всього існує необхідність робити фото на документи. Якщо на святі ще можна спробувати уникнути групового фото, то по закінченню інституту, школи - ніяк.

Симптоми

Коштує тільки фобу помітити, що його хочуть сфотографувати, як у нього починається панічна атака. Яка характеризується зазвичай такими симптомами, як:

 • Утруднення дихання, воно стає частим, внаслідок чого виникає гіпервентиляція легенів. Людині здається, що горло звужується, і у будь-який момент він просто помре від задухи;
 • Запаморочення, втрата свідомості;
 • Болі в області грудної клітки, що нагадують по симптоматиці інфаркт;
 • У кого проблеми з шлунково-кишковим трактом, то спостерігаються також болі в області шлунку. Може бути присутньою блювота і пронос;
 • Тремор кінцівок;
 • Підвищений кров'яний тиск, прискорений пульс і серцебиття;
 • Звуження свідомості. Людина втрачає здатність адекватно сприймати навколишню дійсність. При паніці він не бачить нічого навкруги, тому найчастіше, якщо намагається сховатися у безпечному місці, ризикує потрапити в неприємну ситуацію. Тобто, врізатися в двері, стіну, вискочити на проїжджу частину, випасти з вікна або провалитися в люк.

На перший погляд може здатися, що фотофоб просто кокетує, заявляючи, що не хоче фотографуватися. Але сама думка про це здатна довести його до паніки.

Так що однією силою волі ось так узяти себе в руки і заспокоїтися він не в змозі. Як і змусити позувати. І спроби натиснути на нього викличуть зворотний ефект - бажання дистанціюватися, мінімізувати контакти.

Причини виникнення

 • Релігійні переконання. Серед частини віруючих людей існує теорія про те, що, коли людина фотографується, на плівці залишається частина його душі, яка тепер може належати дияволові. Або ж просто позбавити його певного відрізку життя, щастя і так далі.
 • Негативний досвід. В основному зустрічається серед дітей. Коли на якомусь знімку вони погано вийшли, тому стали причиною кепкувань серед однокласників або навіть родичів. Підключається боязнь виявитися висміяним, тому дитина починає уникати об'єктивів камер і категорично відмовляється позувати.
 • Низька самооцінка. Як уже згадувалося, дисморфобия проявляється у вигляді страху, що іншим людям виявляться помітні недоліки зовнішності. Це, природно, відбувається із-за низької самооцінки, комплексів, психологічних травм, з якими не впоралася психіка, чому вони позначилися на самоідентифікації і самовосприятии.
 • Особливості виховання. Якщо батьки надмірно критикують своє чадо, то поступово у нього спотворюється відношення не лише до світу, дорослих, але і до себе. Він може стати занадто сором'язливим і також критичним до своєї персони, як і його рідні. Або якщо навпаки, мама або папа прагнули підкреслити свій статус володіння талановитою або красивою дитиною, чому примушували його постійно демонструвати свої сильні сторони, здібності. Це провокує гостре неприйняття всього, що пов'язано з увагою. Тому спочатку дисморфобия виникає в якості протесту позувати, а потім почуття відрази і страху стають настільки інтенсивними, що провокують розвиток психічного розладу.

Лікування

Природно, при перших же симптомах наявності фобії слід звернутися до психотерапевта, а також до психіатра.

Для того, щоб отримати консультацію і спеціалізоване лікування. Адже зазвичай фобические розлади самі по собі не проходять.

За відсутності включення фахівців в процес одужання вони навпаки, мають властивості посилюватися і ускладнюватися, доводячи до виникнення серйозніших наслідків.

Наприклад, людина цілком може перестати виходити з дому, втратить сон і спокій.

Контакти з довкіллям настільки будуть обмежені, що приведе до його деградації, тобто втраті знань і навичок, якими він раніше володів, а також до відчуття тотальної самотності, яка зазвичай закінчується затяжною депресією.

Яка характеризується схильністю до здійснення самогубства. Люди настільки втомлюються боятися і відчувати душевний біль, що наважуються на крайні заходи, аби все швидше закінчилося.

Психіатр якраз зможе призначити седативні препарати, антидепресанти і транквілізатори, щоб зняти тривожність, від якої просто медитаціями не позбавитися.

Також снодійне, адже організму необхідно відновлювати свої ресурси, нервова система, працюючи на знос, тільки погіршує загальний стан. Тому украй важливо розслаблятися, заспокоюватися хоч ненадовго і висипатися.

Психотерапевт же допоможе розібратися, які саме причини спровокували у вас боязнь робити фотографії. Зробить підтримку і, у разі потреби, поділиться способами, які дозволять досягти відчуття внутрішньої рівноваги.

До того ж, коли людину наздоганяє усвідомлення того, чому саме він захворів - це вже полегшує стан і дозволяє забезпечити процес одужання.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Фобій насправді дуже багато, існує не лише боязнь фотографуватися, поступово ми знайомимо вас з кожною з них. Якщо цікаво дізнатися, що ще приводить людей в стан паніки, переходите в розділ «Фобії і страхи».

І підписуйтеся на оновлення сайту, тоді ви напевно не пропустите нові і цікаві статті про те, як стати развитей, щасливіше і здоровіше!

Бережіть себе і своїх рідних!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9942] [1]

1

[9942] [1]

[9942] [1]

"


Надрукувати