Як впоратися з боязню курок і позбавитися від Алекторофобии? "

Як впоратися з боязню курок і позбавитися від Алекторофобии? "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Алекторофобия - це панічна боязнь курок, півнів, і навіть маленьких курчат.

Зміст:

  • Що є?
  • Симптоми
  • Причини виникнення
  • Лікування
  • Завершення

І сьогодні ми розглянемо головні причини, які провокують виникнення цієї фобії, а також симптоми, по яких її можна визначити.

Що є?

Страх з'являється не лише побачивши курчат або курок, але і будь-яких деталей, які нагадують про них. Йдеться про яйця, пір'я і навіть супові набори, які продаються в кожному магазині.

В основному цей розлад виникає у дітей, а також у жінок. З якихось причин їх гущавині лякає вірогідність виявитися поряд з пернатими.

Симптоми

У фоба при панічній атаці починається щедре потовиділення. Його кидає в жар, незважаючи на пору року і погоду. Спостерігається тремор кінцівок, нерідко дає про себе знати нервовий тик.

Це коли у момент занепокоєння у людини сіпається якийсь лицьовий м'яз. Зазвичай в області очей. Тик не доставляє хворобливих відчуттів, але приносить масу незручностей.

Оскільки здається, що він помітний абсолютно кожному, хто знаходиться поруч. А силою думки зупинити його неможливо. Це досить сильно дратує.

Також при паніці болить в ділянці грудей, що наштовхує на думки про серцевий напад, що наближається. Катастрофічно бракує повітря, що лякає ще більше.

Підвищується тиск, частішає серцебиття, може нудити, рвати. Крутиться голова, і з'являється бажання терміново сходити в туалет. При сильно переляку алекторофоб цілком ризикує втратити свідомість. Його мучить спрага і задишка.

Поведінку контролювати не в силах, тому просить усіх, хто зустрічається на шляху про допомогу або просто намагається швидко сховатися з очей сторонніх людей.

Тому що хочеться потрапити у безпечне місце, а також не випробовувати потім сором за свої реакції.

Але звужена свідомість не дає можливості вірно оцінювати навколишнє оточення. Рятуючись від курки або півня, він не помічає реальної небезпеки.

Наприклад, що може угодить під колеса машини, врізатися в стовп або провалитися до ями.

Причини виникнення

Найбільш головною причиною розвитку алекторофобии є отримання негативного досвіду спілкування зі свійською птицею в дитячому віці.

Дитина могла сильно злякатися напади півня, особливо, якщо тому вдалося клюнути малюка. Та так сильно, що просто почав боятися абсолютно всього, що пов'язано з цими представниками тваринного світу. Навіть пташенят.

До того ж півні вважаються досить агресивними, будь-яка доросла людина здатна втратити над собою контроль, намагаючись уникнути такої долі, як виявитися таким, що закльовувало.

Ще важливу роль грає спадковий чинник. Якщо хтось з батьків мав будь-який інший вид психічного розладу, це цілком може позначитися на здоров'ї дитини.

Плюс до всього діти переймають патерни поведінки дорослих. І спостерігаючи, як мама або папа обходить стороною птахів на вигулі, або істерично кричить, коли до неї наближається курка - те визнає таку реакцію цілком природною і нормальною.

Раз мама так боїться, значить, ці пернаті дійсно небезпечні. І просто буде поводитися точно також, випробовуючи панічний жах тільки при думці про те, що колись доведеться зустріти живого півня і так далі.

Страх виникає і побачивши яєць, пір'я - річ у тому, що у людей, досить вразливих і схильних до тривожних розладів фантазія працює прекрасно.

Чому вони бояться абсолютно всього, що нагадує свійську птицю. Хіба мало, раптом з яйця у будь-який момент вилупиться пташеня?

Лікування

Боязнь курок і півнів обов'язково слід лікувати, відправившись до кваліфікованих фахівців. Може здатися, що алектрофобия - досить простий розлад, який цілком пройде саме по собі. Але це не так.

При будь-якому виді фобій потрібне відвідування психотерапевта, або психіатра. Інакше поступово із-за панічних атак і постійної тривоги стан погіршає настільки, що людина просто перестане виходити з будинку, спати ночами.

А це, як ви самі розумієте, украй негативно позначиться на здоров'ї, тільки посиливши інші симптоми алекторофобии.

В процесі терапії ви зможете розібратися, що послужило поштовхом до розвитку цього захворювання, а також, яким чином впоратися зі своїми почуттями.

Психіатр у разі потреби призначить снодійні препарати, седативні засоби і транквілізатори. Це зніме тривожність, розслабить нервову систему і допоможе відчути заспокоєння і спокій.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок рекомендуємо вам статтю про трохи схожу фобію, анатидаефобию.

Вона полягає в тому, що людина жахливо боїться гусей і качок. Йому здається, що вони на нього дивляться, ведуть спостереження. Загалом, переходите по посиланню і дізнаєтеся усі подробиці.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9915] [1]

1

[9915] [1]

[9915] [1]

"


Надрукувати