Що означати бути чесним з самим собою і навіщо це? "

Що означати бути чесним з самим собою і навіщо це? "

Здрастуйте, шановані читачі! Щоб бути чесним з самим собою - не обов'язково починати щось робити особливе, надприродне. Досить просто жити далі, але не закривати очі на факти, які не подобаються і хотілося б, щоб їх не було.

Зміст:

 • Вступ
 • Ознаки
 • Порожні обіцянки
 • Надмірна мрійливість
 • Аддикции
 • Відповідальність
 • Що ж робити?
 • Вживання слів «якби»
 • Перекладання справ на завтра
 • Прийняття почуттів
 • Завершення

Вступ

Насправді іноді потрібна сміливість, щоб признатися у власній не ідеальності. У сучасному світі панує конкуренція, яка підстібає бути краще, ніж інші, щоб хоч чогось добитися в цьому житті.  І щоб займати перші місця, необхідно і правда мати якусь особливість, що допоможе виграти.

І ось як тут признатися, що в чомусь не дотягуєш, а щось зовсім відсутнє? Що, може, насправді не хочеться бути «крутим» бізнесменом, а більше вабить ідея жити за містом і доглядати за городом? Але це ж не престижно, та і ніхто не оцінить.

Тоді доводиться свої таємні мрії ховати де-небудь дуже глибоко і, посміхаючись відображенню в дзеркалі, йти на роботу. Тільки ось усередині відчувати порожнечу і іноді думати, що життя безглузде і зовсім нерадісне.

А саме так відбувається з тими, хто ігнорує свої прагнення і бажання, керуючись чужими ідеями. Коли бачення іншої людини визначає життя.

Наприклад, дитина іноді ще може знаходитися в утробі матері, а вже усім його родичам відомо, ким він буде. Тому що у них ціле покоління, династія лікарів. І у малюка, що ще не з'явився на світ, просто немає іншого вибору, окрім як, теж давши клятву Гіппократа, лікувати людей.

І навіть якщо він намагатиметься чинити опір цьому вибору - в окремих випадках вдається перемогти. Тому що часто невідповідність представленням сім'ї загрожує відкиданням, на жаль, іноді і просто «вигнанням» з системи.

І тільки той, хто зможе подивитися правді в очі, перестане себе обманювати, що раз усі лікарі, то і у нього вийде, оскільки вибору немає - отримає шанс на проживання власного життя. Як би дивно це не звучало.

І нехай вона буде складною, з купою проблем і негараздів, така людина зможе відчувати щастя. Оскільки він сам розпоряджається і вибирає, що йому робити, а що не коштує.

Ознаки

Пропоную розглянути ознаки, які допоможуть визначити, що ви обманюєте себе. Психологія людини така, що дуже багато процесів відбувається на підсвідомому рівні. Навряд чи ваш внутрішній діалог з приводу необхідності брехні проходить усвідомлено.

Порожні обіцянки

Особа, яка обіцяє щось, а потім не робить, не завжди просто безвідповідальна. Іноді вона просто не уміє відмовляти. І через страх втратити розташування оточення, або з якихось інших причин, погоджується виконати прохання. Думаючи, що пізніше при іншому настрої раптом вдасться себе «змусити».

Складно адже признатися, що не хочеться, або зовсім не виникає співчуття, або що таке завдання не по плечу.

Інакше доведеться визнати, що не так вже і хороший, добрий, всесильний. Адже такі люди соціально не схвалювані. Необхідно завжди бігти на допомогу стрімголов.

Знаєте, приміром, стереотип про те, що другу, якщо погано, можна і серед ночі подзвонити? Він завжди вислухає і допоможе. А якщо він не справжній друг - те і трубки не візьме, егоїст такий.

Як би з'являється ілюзія, що людина, яка, припустимо, після важкого робочого дня відпочиває і бачить десятий сон, повинна випробувати щастя від дзвінка. Миттєво прийняти бойову готовність і взятися за проблеми товариша.

Тому, якщо частенько чуєте в зворотному зв'язку, що не тримаєте обіцянок - подумайте, що означає для вас це? У чому боїтеся признатися собі і іншим людям?

Надмірна мрійливість

Мріяти дуже корисно і важливо. Небезпека з'являється, коли фантазії замінюють реальність. Щось тоді в ній відбувається не так, як хотілося б, тому виникає бажання втекти чимдалі.

Незадоволення в сьогоденні штовхає на вигадування ідеального світу, в якому все так, як хочеться.

Тому, якщо помітили, що часто занурюєтеся в марення про прекрасне майбутнє, спробуйте зупинитися і подумати, які кроки ви можете зробити, щоб здійснити бажане, а не просто мріяти про нього.

Аддикции

Будь-якого роду залежність також має шанс з'явитися унаслідок неможливості в чомусь собі признатися. Тоді алкоголь або наркотики, комп'ютерні ігри стають провідником в комфортніший за відчуттями світ.

До речі, першим кроком на шляху одужання від будь-якої аддикции являється визнання, що є проблема. Поки людина не усвідомлює, що дійсно вже залежимо і потребує допомоги - ніхто не зможе його «вилікувати». Ефект може бути, але тимчасовим, тому що немає усвідомлення.

Відповідальність

Деяким людям простіше у своїх невдачах звинуватити оточення, або ж взагалі, якісь погодні умови. Але узяти відповідальність на себе - не в силах.

І якщо у вас завжди хтось винен, окрім вас, подумайте про те, наскільки складніше ви робите своє життя. А знаєте, чому складніше? Тому що, тільки визнаючи власні помилки, особа отримує досвід, вона розуміє, як надалі коштує, або навпаки, не варто поступати, щоб не повторити скоєне.

А той, хто прагне уникнути відповідальності - ризикує постійно наступати на одні і ті ж граблі, не усвідомлюючи, як змінити ситуацію.

Погодьтеся, подібний замкнутий круг здатний довести до депресії. Адже все завжди погано, а чому - не зрозуміло. І що робити - теж. Залишається тільки міркувати про несправедливо влаштований світ.

До речі, самовиправдання також сюди відноситься. Звичайно, складно буває признатися, що припустимо помилку, чому доводиться хапатися за будь-яку можливість, яка виправдає і приховає провину, недосконалість.

Що ж робити?

Психіка людини дуже складний елемент, але дійсно унікальний. Щоб уберегти психологічне і навіть фізичне здоров'я особи, вона використовує механізми захисту. Які, дійсно, відмінно справляються зі своєю функцією. Але іноді трапляються ситуації, коли вони більше шкодять, чим допомагають. Оскільки формують певний стиль поведінки, що заважає бути рухливим. Тобто, наприклад, у будь-якій ситуації поступає однотипно і не здатний отримувати, привласнювати новий досвід.

З'являються пастки мислення, потрапляючи в які, людина начебто і позбавляється від напруги, але і при цьому не реалізовує свої потреби.

Той, хто хоче змін - зобов'язаний вийти із зони комфорту і зробити те, що лякає або викликає опір. Тільки так можна просунутися в розвитку.

Вживання слів «якби»

Ось якби у мене була машина, я б заробляв більше грошей. Якби у мене були інші батьки, я б добився більшого в житті. Знайомі вирази?

До речі, хороша вправа вийде, якщо ви напишіть список з подібних формулювань, а після поруч перефразовуєте їх.

Наприклад, я зароблю більше грошей і без машини, після чого зможу її купити. Я доб'юся більшого в цьому житті, попри те, що дитинство моє було жахливим.

Коли закінчіть, приступайте до планування, тобто розпишіть покроково дії, які допоможуть досягти втілення в реальність формулювання.

Обмеження тільки в нашій голові. Якщо дозволите собі бажати більшого - у вас вийде цього досягти. Не варто витрачати енергію на пошук виправдань, краще направте її на дії.

Перекладання справ на завтра

О, хто не обіцяв собі з понеділка зайнятися зарядкою, кинути палити і взятися за навчання? Тільки ось потім виникали якісь непередбачені обставини і доводилося відкладати на наступний понеділок заплановане. Але ж?

З цією пасткою, в принципі, все просто. Досить тільки приступити до реалізації в той же момент, як подумали. У теорії, на практиці, звичайно ж, складніше. Особливо якщо звикли ідеї залишати нереалізованими.

Хочеться скинути зайву вагу? Тоді прямо зараз варто відкласти булочку і замість неї віджатися хоч би 5 разів. Не можете цього зробити - тоді хоч би подивитеся правді в очі, чи дійсно ви мотивовані на схуднення? Яку вторинну вигоду отримуєте від зайвої ваги?

Так, у кожної хвороби, залежності і навіть неудачливості є вторинна вигода. Інакше б її не було.

Наприклад, зайва вага дозволяє залишатися в тіні і не випробовувати напругу при спілкуванні з протилежною статтю. Захищає від домагань. Чи навпаки, привертає увагу. Дозволяє отримати турботу і співчуття. У усіх різні причини. І важливо виявити свою, істинну, якою б неприємною до усвідомлення вона не здавалася.

Прийняття почуттів

Той, хто вважає, що злість є «поганим» почуттям і намагається її ігнорувати - відкидає частину власної особи.

У кожної емоції є функція, яку вона виконує. І якщо вона виникла - значить, на те є вагомі причини. Іноді найнеприємніші почуття можуть врятувати життя. Відраза неприємна, іноді супроводжується нудотою і блювотою. Але, якби його не було - ми б продовжували спілкування з токсичними людьми, які руйнують нас. Їли б зниклу їжу, ризикуючи отруїтися і інше.

Так що вчитеся розшифровувати послання, які вони несуть своєю появою. Усвідомлюйте їх, а не контролюйте. Тільки тоді ви отримаєте знання про те, що любите, а що ні. Що викликає радість, а що примушує сумувати.

Завершення

Автентичність, тобто теперішній час, істинне, без спотворень, дозволяє стати внутрішньо вільним. А це неминуче веде до відчуття повноти життя і гармонії.

Але якщо ви розумієте, що ще не настав час зіткнутися з правдою лицем до лиця - не здійснюйте насильницьких дій. Можливо, поки немає на це ресурсів і для вас так безпечніше.

Загалом, будьте чутливі і поступайте так, як вважаєте потрібним.,

Також, рекомендуємо Вам шанувати статтю про віктимну поведінку людини. Це коли жертва, сама винна в насильницьких діях, проти неї.

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[6863] [1]

0

[6863] [1]

[6863] [1]

"

 

Список літератури


Надрукувати