9 рад як не боятися змін в житті "

9 рад як не боятися змін в житті "

Ради вас вітати, шановані читачі! Практично кожна людина прагне до стабільності. І це цілком нормально. Оскільки коли з'являється невідомість - разом з нею «приходить» і тривога. Ніхто не знає, як скластися в майбутньому і як відіб'ються зміни на інших сферах життя. Це не може не лякати.

Зміст:

 • Вступ
 • Способи боротьби із страхом
 • Раціоналізація
 • Установки
 • Перетворення відношення
 • Відвернення
 • Стабілізація
 • Боротьба з ілюзіями
 • Підтримка
 • Прокрастинация
 • Аффирмации
 • Завершення

Саме тому сьогодні я поділюся з вами способами, які допоможуть впоратися з тривогою. І якщо ви дійсно змогли собі чесно сказати: «я боюся змін в житті» — ця стаття саме для вас.

Вступ

Так от, як ми вже з'ясували, тривожитися з приводу невідомості - це нормально. Починати турбуватися про свій стан коштує у разі, якщо ця тривога негативно позначається на вашій роботі, особистому житті, здоров'ї, стосунках з оточенням.

Чи якщо ви в цей період знаходитеся в точці, в якій не особливо безпечно, але зробити крок убік не наважуєтеся. Наприклад, найчастіше можна спостерігати такі ситуації з жертвами домашнього насильства. Вони розуміють, що чоловік з кожним разом переходить все більше і більше рису, наносячи серйозніші ушкодження, ніж на первинних етапах - але залишаються в шлюбі.

Чому? Тому що страшно йти в невідомість, раптом він вирішить помститися за те, що кинула. Чи буде ще гірший, ніж зараз. Адже ці стосунки цілком зрозумілі і відомі. Зовсім небезпечні, зате стабільні. Причин для цього, на жаль, знаходиться маса.

І як би вам не хотілося залишитися назавжди в звичному стані, зміни - необхідність. Розвиток, еволюція, зростання. Ніщо не коштує на місці. Світ щодня міняється.

І якщо ви вважатимете за краще ігнорувати те, що відбувається зовні, не намагаючись до нього адаптуватися - ви почнете деградувати. Незважаючи на те, яких висот вдалося досягти.

Мозку потрібна їжа, нова інформація, яку він оброблятиме, складнощі, рішення яким намагатиметься знайти. Саме це забезпечує його розвиток, підтримує в тонусі.

За непотрібністю, коли особа діє «на автоматі», оскільки виконує добре вивчені дії - він як би відключається. І з часом розслабляється, втрачає свої можливості. Чому думати стає складно, з'являються провали в пам'яті, навіть найчастіше вживані раніше слова «вилітають з голови».

Способи боротьби із страхом

Раціоналізація

Напишіть на листі, що найстрашнішого станеться, якщо ви зважитеся на зміни. І спробуйте уважно вивчити кожну причину. Чи так вже вони не вирішувані і жахливі. Чи просто трохи виявилися перебільшеними? Чи, незважаючи на серйозність наслідків, ви, в принципі розумієте, які дії необхідно робити, щоб виправити ситуацію?

Страх насправді дуже емоційно заряджене почуття. Настільки, що навіть може «паралізувати». Так, особа просто «заморожується», не в силах зрушитися з місця або подумати про щось.

І єдине, що допоможе впоратися з цим станом - раціоналізація. Ось кожен пункт брати і піддавати критиці, з'ясовувати, наскільки він дійсно відбиває реальність.

Установки

Напишіть, що ви дуже хочете, але при цьому побоюєтеся впустити у своє життя. На жаль, існує маса нелогічних або не раціональних установок, які заважають жити повноцінно.

Наприклад, як можна заробляти багато грошей, якщо вважати багатих людей злочинцями? Чи думати, що тоді за розкіш вони у будь-якому випадку розплатяться здоров'ям?

Ці установки працюють на підсвідомому рівні. Людина може намагатися працювати мало не на трьох роботах відразу, але все одно відчувати недолік фінансів. Може навіть заробляти досить, більше інших людей в оточенні, але «спускати» гроші на щось непотрібне, чому потім не мати можливості дозволити собі бажане.

Не виходить вийти заміж? А які у вас думки стосовно подружнього життя? Раптом, враховуючи їх, ваша підсвідомість усіма силами намагається захистити, уберегти, ось і виникає страх змін?

Перетворення відношення

Не потрібно вважати будь-які зміни поганою або хорошою подією. Інакше ви у такому разі створюєте емоційну прив'язку. Припустимо, думали, що після чогось нового прекрасно заживете, а виявилось, що не так. Виникло розчарування. Звідки ж тут взятися позитивному настрою на наступні очікувані події? Цілком природно, якщо людина буде підозріла, з побоюванням до них відноситися.

Так що спробуйте просто вважати їх необхідністю. Те, без чого не обійтися. Адже дійсно, зміни - це невід'ємна частина життя, місцями неминуча, як би особа не намагалася «сховатися».

У всьому є свої плюси і мінуси. Важливо їх помітити. Навіть криза, що супроводжується болем і злістю, виявляється корисною.

Наприклад, з появою дитини приходить не лише радість і нестримне щастя, але і втома, тривога, дратівливість, іноді депресія. Як і окрім дискомфорту стосовно зміни режиму, додаткових фінансових витрат, моментами виникає стільки ніжності і любові, що здається, ніщо у світі не коштує дорожче за посмішку свого малюка.

Відвернення

Змістіть фокус уваги на щось інше. Займіться спортом, щоб скинути зайву напругу і тривогу. Коли ваше тіло хоч трохи розслабиться, у вас з'явиться можливість помітити і ресурсні сторони змін.

Чим більше енергії ми вкладатимемо у фантазії - тим більше страху заповнюватиме наше тіло і розум. Не треба себе зупиняти.

Якщо відчуваєте, що просто не в силах знайти собі місце і розслабитися - вирушайте в зал. Боксуйте, бігайте, медитуйте. Головне - не утримуйте напругу усередині.

Стабілізація

Вчіться замість паніки «включати» внутрішній тумблер очікування. Ось прямо «гальмуєте» себе. Особа, яка уміє справлятися і мешкати невизначеність має стійкішу психіку, ніж та, яка відразу ж починає метушитися. А також менш схильна до стресу, який, як ви знаєте, сильно б'є по здоров'ю.

Так, складно спокійно сидіти, коли енергія просто «зашкалює». Але подумайте, скільки дій ви вчините в такому стані, які ну зовсім нічого хорошого не принесуть у результаті.

Так що зберігайте ясність розуму. Він вам ще згодиться. Зупиніться, оглядіться і тільки тоді робіть крок вперед. Погодьтеся, складно побудувати маршрут, не розуміючи, з якої точки необхідно починати. А якщо бігти не оглядаючись - можна заблукати і, врешті-решт, виявити себе в якійсь глушині.

Боротьба з ілюзіями

Це самий, напевно, неприємний етап. Ілюзії підтримують і дають надію на прекрасне майбутнє, таке, про яке залишається тільки мріяти. Але саме ілюзії заважають насолоджуватися тим, що є. Вони спотворюють дійсність.

І настав час відмовитися від них, спробувати зруйнувати. А що робити, якщо вони призводять до настільки сильних розчарувань, що здатні позбавити сенсу життя?

Коли ми ділимо світ, приміром, на добро і зло - знижується рівень тривоги, оскільки стає зрозуміліше, що можна робити, а що ні. Але це ділення спотворює реальність. Тому що не завжди слухняність приносить щастя.

Щоб щось отримати, треба вчинити ряд певних дій, які допоможуть реалізувати бажане. А не просто чесно жити і сподіватися, що воднораз Всесвіт візьме і подарує несподівано мішок грошей.

Підтримка

Є особи, які зберігають свої плани в найсуворішій таємниці, поки не здійснять їх. Оскільки вважають, що їх «сглазят», відлякають удачу і тоді напевно справа закінчиться погано.

А тепер представте, скільки напруги виникає від необхідності, мало того, що переживати з приводу майбутнього, так ще і утримувати думки і почуття усередині себе. Скільки ж ресурсів організму витрачається вхолосту, тільки на одне утримання!

Звичайно, як не боятися потім змін, якщо після них сил немає ні на що. Іноді навіть порадіти успіху толком не виходить.

Таке «партизанство» цілком може привести до неврозу. Ясно, що не коштує кожного зустрічного посвячувати в плани. Та і є такі люди, які не в силах впоратися зі своєю заздрістю і цілком можуть зробити якісь дії, що завадять вам.

Просто подумайте, кому б ви могли довірити і поділитеся з цією людиною своїми переживаннями. Можливо, він не лише підтримає, але і поділиться своїм досвідом.

Прокрастинация

А може вам заважає просуватися вперед зовсім не страх, а просто звичайна прокрастинация, тобто звичка відкладати справи на потім?

Тоді вчитеся приступати до справ відразу ж після ухвалення рішення, а не в понеділок або з наступного року. Пам'ятайте, якщо довго стояти на місці - це загрожує деградацією і депресією? Потреби не задовольняються, оскільки для цього потрібний постійний рух, творче пристосування до нових завдань і складнощів.

Якщо не знаєте, як впоратися з цим недругом з такою складною назвою, не біда. Оскільки ця стаття і була написана спеціально, щоб допомогти позбавитися від прокрастинации.

Аффирмации

Метод позитивних аффирмаций допоможе вам на підсвідомому рівні заспокоїтися. Тобто ви не прийматимете рішень, які негативно позначатимуться надалі. Ви відчуєте упевненість у своїх силах. Так би мовити, запрограмуєте себе на успіх.

І якщо ви повірите в те, що у вас вийти досягти свого не дивлячись ні на що - вас буде не зупинити. Навіть якщо переслідуватимуть невдачі - віра не дасть вам здатися, поки не отримаєте бажане.

Досить кілька разів в день присвячувати час цьому методу, повторюючи перед дзеркалом разів 15 одну і ту ж фразу. Список найбільш ефективних позитивно заряджених формулювань ви зможете отримати, перейшовши по цьому посиланню.

Завершення

Як перестати боятися змін, якщо нав'язливі думки про програш не дають спокою? Це дуже складно, але цілком реально. Необхідно тільки спершу позбавитися від нав'язливості, фобій, попрацювати трохи над самооцінкою.

І тоді вам простіше йтиме назустріч змінам з хвилюванням і інтересом, а не занепокоєнням і жахом.

Пробуйте, працюйте над собою і все у вас вийти!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[6871] [1]

6

[6871] [1]

[6871] [1]

"


Надрукувати