Дорофобия: як позбавитися від боязні отримувати або дарувати подарунки? "

Дорофобия: як позбавитися від боязні отримувати або дарувати подарунки? "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Дорофобия - ірраціональна боязнь отримувати, а також дарувати подарунки.

Зміст:

  • Що є?
  • Симптоми
  • Причини
  • Лікування
  • Завершення

І сьогодні ми спробуємо розібратися, чому вона виникає, по яких симптомах її можна діагностувати і що взагалі робити, щоб видужати.

Що є?

Термін походить від грецького слова «doron», що в перекладі означає, звичайно ж, подарунок. А також слова «phobos» - сильний страх.

В принципі, ця фобія не особливо позначається на житті людини, тільки напередодні свят він починає відчувати тривогу і занепокоєння.

Адже не люди усі в його оточенні можуть бути інформовані про те, з якими переживаннями йому доводиться стикатися. Та і просто вірогідність виявитися навіть випадковим свідком вручення презентів може закінчитися панічною атакою.

Тому дні народження, Новий рік і інші знаменні дати дорофоб вважає за краще відмічати в повній самотності.

Він закривається удома, наприклад, оформивши заздалегідь лікарняний, узявши відпустку, відключає телефони, щоб жодне поздоровлення не дійшло до адресата і просто намагається пережити ці дні.

Він не може дивитися телевізор, в якому постійно крутять реклами про найпрекрасніші подарунки для коханого, коханої і так далі.

Симптоми

Якщо вже так сталося, що дорофоб отримав святкову коробку з красивим бантом, його наздоганяє жах.

Від якого він просто ціпеніє, тобто завмирає. Тоді починається напад панічної атаки, якій характерне відчуття задухи, болі в грудях і шлунку.

Фобу в такий момент здається, що він просто помре від страху, чи то задихнувшись, чи то від серцевого нападу. На тлі переживань у нього підскакує тиск, що загрожує втратою свідомості, блювотою і нудотою.

У нього трясяться руки і ноги, тремтить голос і спостерігається нервовий тик. Це коли лицьовий нерв, в основному в області очей, одноманітно і мимоволі сіпається певна кількість часу.

В основному перестає, коли людина заспокоюється. Але може турбувати і упродовж декількох годин. Це дратує і викликає напругу.

При паніці він не в силах контролювати себе і свої реакції. Тому, побачивши подарунок або почувши поздоровлення, може спробувати врятуватися втечею, нічого не пояснюючи, зірвавшись з місця і моля про допомогу.

Нав'язливі думки, особливо, як уже згадувалося, напередодні свят доводять до виникнення безсоння. Людина просто не в силах заснути, а якщо вдається - те прокидається від кошмарів. Це поступово призводить до нервового виснаження і до депресії.

Причини

Найчастіше причиною розвитку будь-якого виду фобій є негативний досвід, особливо отриманий в дитинстві.

Дитина ще не має необхідних ресурсів, щоб успішно справлятися з серйозним стресом, чому в підсвідомості у нього відкладається інформація, яку він не осилив витримати.

Припустимо, якщо його висміяли однокласники, побачивши, як він вручив подарунок вподобаній дівчинці - це цілком може спровокувати виникнення дорофобии.

Переживши сором і затвердіння, він потім кожного разу згадуватиме ці неприємні почуття побачивши красиво упакованої коробки з бантом.

Або, приміром, якщо над ним хотіли пожартувати і сховали дохлу мишу або петарду в подарунковий пакет. Не чекаючи каверзи, малюк також міг злякатися, та настільки, щоб надалі випробовувати жах побачивши пакувальних пакетів і так далі.

А трапляється, що винуватцями розвитку цього психічного розладу стають батьки, які докоряли дитині кожне свято в тому, що вони витратили на нього гроші і він просто зобов'язаний тепер виконувати усі їх прохання і взагалі, слухатися до кінця своїх днів.

У такому разі подарунок - це асоціація з тим, що необхідно звалити на себе нові зобов'язання, бути належним і винуватим.

Але ніяк не радість і задоволення. Тому дорофобы не можуть дарувати іншим презенти, вони не хочуть когось напружувати і розстроювати.

Лікування

Попри те, що ця фобія не особливо небезпечна і складна, відправитися до психотерапевта таки необхідно.

Тому що важливо з'ясувати першопричину такого стану. Тільки тоді буде зрозуміло, як з ним бути і як позбавитися від тривоги, що постійно мучить, і занепокоєння.

Якщо страждає фізичне здоров'я, допоможе психіатр. Припустимо, при безсонні він призначить снодійні препарати, завдяки ним ви знову зможете розслабитися і відновити ресурси, витрачені впродовж дня.

Антидепресанти і седативні засоби допоможуть відчути спокій і заспокоєння. Ви зрозумієте, що окрім тривоги і жаху є ще ціла гамма почуттів, так давно забутих із-за занепокоєння.

Для самостійної роботи над собою практикуйте йогу, плавайте і частіше бувайте на свіжому повітрі.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі!

Рекомендуємо наостанок ознайомитися із статтею про страх курок, який називається алектрофобия. У розділі «Фобії і страхи» ви знайдете масу цікавих і незвичайних фобических розладів.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9923] [1]

1

[9923] [1]

[9923] [1]

"


Надрукувати