Як правильно користуватися демагогічними прийомами? "

Як правильно користуватися демагогічними прийомами? "

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Демагогічні прийоми найчастіше використовують політики. Щоб щось приховати, опинитися у більше виграшній позиції, ніж опонент і взагалі, просто бажаючи заплутати і переманити на свою сторону тих, хто виявився свідком дискусії.

Зміст:

 • Загальна інформація
 • Правила
 • Упевненість
 • Свобода
 • Сила
 • Хитрість
 • Способи
 • Питання «чому»?
 • Причіпки
 • Неправдивий компроміс
 • Очевидність і надійне джерело
 • Концентрація на дрібницях
 • Підміна
 • Брак доказів
 • Відведення убік
 • Приклад адвоката Кокрана
 • Видача кореляції за причину
 • Темпоральна індукція
 • Теоретичний формалізм
 • Релятивізм
 • Заперечення логіки
 • Перетворення позитиву в негатив
 • Якісно-кількісні підміни
 • Методи протидії
 • Ігнорування
 • Відображення
 • Свідки
 • Завершення

Відповідно, демагогія - це така психологічна гра, метою якої є якщо не перемога, то хоч би її ілюзія.

І сьогодні ми розглянемо основні правила і способи, які допоможуть вам освоїти важливу частину ораторського мистецтва, - вигравати спори.

Загальна інформація

Демагогія в перекладі з грецького, означає «управління народом». Зараз при слові демагог у більшості людей виникають неприємні асоціації. Хоча спочатку така людина цінувалася, тому що міг майстерно і зрозуміло викладати свої думки, переконувати і впливати на думку оточення.

Але поступово, враховуючи популярність серед політиків, люди стали з підозрою відноситися до цього мистецтва. Вважаючи, що ті, хто використовує демагогічні методи - брехуни, негідні довіри і поваги. Що вони просто прагнуть маніпулювати іншими собі на благо.

Правила

Упевненість

Якщо ви хочете впливати своєю мовою на оточенні, ви повинні поважати себе. І усім видом показувати, наскільки упевнені у своїх словах. Якщо демагог не відчуває своєї переваги над тими, з ким спілкується - він програє.

І які б він не наводив залізні аргументи, невпевненість прочитується за невербальними ознаками. Так що, піднімайте вище голову і віщайте, відстоюйте свою точку зору не дивлячись ні на що.

Свобода

Якщо ви соромитиметеся, закриватиметеся в собі при кожній спробі опонента викрити вас в неправоті - нічого хорошого не вийде. Відчуйте, що ви вільна особа. Яка має право висловлювати свою думку, відрізнятися від інших і навіть помилятися.

Головне, не перестаратися, оскільки панібратство і розбещеність, нахабство і хамство тільки відштовхуватимуть, викликаючи неприємні асоціації з вашою особою. Виховання ніхто не відміняв, тому постарайтеся обійтися без принижень і образ.

Сила

Завжди, навіть якщо ваші аргументи спростували, якісь дані і зовсім відкинули унаслідок не правдивості, залишайтеся на своєму до кінця. Так, вас розкусили, але визнавати це не варто.

Цей хід може викликати сумніви у свідків стосовно правильності їх виведень. Та і суперника важливо як можна довше протримати в цій грі. Так що ні в якому разі не здайтеся.

Хитрість

Якщо вам необхідно потягнути час, ніколи не відповідайте прямо на питання. Вертитеся дзигою, додайте непотрібну інформацію, переходьте на іншу тему, але ні в якому разі не давайте пряму відповідь.

Тому що інакше у присутніх при спорі виникне чітка думка стосовно вас і ситуації, в якій ви розбираєтеся. Логічний ланцюжок вашої дискусії попросту має бути відсутнім. Тоді вас складно буде в чомусь звинуватити і пред'явити аргументи, що зіграють проти вас.

Способи

Їх важливо вивчити не лише для того, щоб впливати на думку оточення і управляти ними, але і щоб не піддатися на провокації опонента. Таким чином, володіючи цим матеріалом, ви зможете захистити себе і близьких людей.

Питання «чому»?

Якщо ви часто ставитимете супротивникові це питання, він просто розгубиться. Оскільки відповідати на нього постійно не так вже і просто. Отже, він почне запинатися і нервувати.

Що виявиться для вас величезною перевагою. Адже про що серйозному можна розмовляти з людиною, яка виразно не в силах роз'яснити банальні речі і донести свою точку зору?

Причіпки

Це ризикований прийом. Оскільки співрозмовник просто може викрити вас в тому, що ви відхилилися від теми і перейшли на особі. Але якщо діяти обережно, то навіть одне попадання у вразливе місце гарантуватиме вам перемогу.

Він або сам здасться, або почне неадекватно реагувати надалі на будь-яке ваше слово. Що знову-таки, тільки на вашу користь, особливо якщо є свідки діалогу.

Неправдивий компроміс

Це не пошук альтернативного рішення, а потім відмова від нього. Ні, ця пропозиція виконати прохання або вимогу, тільки з саркастичною заміткою.

Наприклад, «Ти хочеш, щоб я виніс сміття прямо зараз? Добре. Мені тоді відразу подзвонити керівникові і сказати, що я більше працювати не збираюся, тому що не устигаю виконувати домашні справи, або пізніше»?.

Очевидність і надійне джерело

Розпочніть свою мовну дію з фрази «Учені ще давно довели» або навіть школярі знають, що«. Спростувати загальновідому інформацію мало хто вирішиться. Тому, щоб не здатися неосвіченим, опонентові нічого іншого не залишиться, окрім як погодитися з вашою точкою зору.

Концентрація на дрібницях

Слід бути уважним, щоб своєчасно помітити неточності в словах співрозмовника. Щоб потім, спираючись на них, зробити «хід конем», заявивши про неправильність його точки зору. Як можна довіряти людині, яка заплуталася у власних словах?

Підміна

Цей прийом припускає видачу слідства за причину. Наприклад, в сім'ї Ложкиных не доводиться фізично карати дітей, оскільки вони слухняні. Але слухняні вони від того, що батьки уміють з ними домовлятися, чують і розуміють їх почуття і потреби, а не відразу хапаються за ремінь.

Брак доказів

Використовується тільки тоді, коли співрозмовник і свідки дискусії не особливо розбираються в нюансах теми, що викликала суперечку. Чому демагог цілком може вказати на перевагу свого положення, заявивши, що опонент не надав ніяких доказів. Отже, можна робити відповідні висновки про вірність його думки.

Відведення убік

Важливо не ігнорувати, а відповідати на поставлене питання. Тільки трохи йдучи убік, перемикаючись на тему, схожу з піднятою. Необхідно робити непомітно, поступово, інакше ваш задум зрозуміють і попросять повернутися безпосередньо до моменту, з якого ви «зіскочили».

Приклад адвоката Кокрана

Кокран представляв в суді інтереси О'Джея Сімпсона, який звинувачувався у вбивстві дружини. Справа була непростою, оскільки абсолютно усі зібрані докази вказували на його причетність до смерті улюбленої. Але адвокат зумів впоратися з цим завданням.

Він висунув звинувачення проти слідчого, який займався цією справою, підозрюючи в расизмі. Сімпсон був чорношкірим, як і більшість присяжних. Це було першим кроком до перемоги. Після чого заявив, що якщо скривавлена рукавичка, що є доказом, не налізатиме на руку підсудного, це буде головним доказом його невинності.

Загалом, Кокран виграв цю справу. Незважаючи на той факт, що рукавичка зменшилася в розмірах із-за усохлої крові.

Так що, наслідуючи його приклад, стійте на своєму до кінця, заплутуйте відповідачів і оперуйте усіма наявними фактами. Навіть якщо вони вигадані і зовсім нелогічні.

Видача кореляції за причину

Коли існують виключення з правил, на них не можна спиратися. Демагог цілком може спростувати будь-яку істину, вхопившись навіть за один приклад, який є їй протилежним.

Ось, припустимо, усі знають про те, що здоровий спосіб життя корисний і потрібний для якісного, повноцінного і довгого життя. Але можна навести приклад, що чийсь сусід або родич ніколи не пив, не палив, не хворів ні на що серйозне і робив вранці зарядку, раптом узяв і помер в 30-річному віці.

Тоді як хтось до самої старості щодня випивав чарку горілки і вживав жирну їжу, востаннє займаючись спортом ще в школі. І те, тому що це були уроки фізкультури.

Темпоральна індукція

Більшість людей схиляються до думки, що саме з ними ніколи нічого жахливого не станеться. Схожа з подібними твердженнями і темпоральна індукція. Якщо у минулому чогось не сталося, в сьогоденні теж, то можна з упевненістю стверджувати, що і в майбутньому теж не буде.

Цей спосіб до речі, нерідко є самообманом. Людина, що скоїла декілька злочинів і не викрита ні в одному з них, розслабляється, думаючи, що і подальші його діяння будуть безкарними, чому робить помилку і потрапляє до рук поліції.

Теоретичний формалізм

Роблячи акцент на минулих помилках співрозмовника, можна стверджувати, що і цього разу він зробив невірні висновки. Ясно, що, по суті негативний досвід не є доказом неправоти в сьогоденні, але подібні заяви ударять по його репутації. Свідки і арбітри будуть уважніше і підозрою до нього відноситися.

Релятивізм

Використовується тільки у разі, коли ви розумієте, що програли і немає жодного шансу виправдатися. Ви просто кидаєте значущу фразу: «У кожного своя правда».

Заперечення логіки

Слід спиратися на емоції, які дуже складно піддати логіці. Ну що раціонального можна відповісти, коли говорять «Та що ти розумієш в любові»!.

Перетворення позитиву в негатив

Торкається в основному якостей характеру. Як таких, позитивних і негативних рис вдачі не існує. Є тільки наше до них відношення. Отже, навіть лінь іноді корисна і ресурсна, якщо подивитися на неї з іншого боку. Припустимо, як уміння розслаблятися.

Ось за такою схемою можна звинуватити сміливу особу у безрозсудності, обережну, - у боягузтві і нерішучості, а принциповість невмінням адекватно оцінювати ситуацію, розглядаючи її з різних сторін і визнавати свої помилки.

Якісно-кількісні підміни

Робиться акцент, припустимо, на якості, що дозволяє знецінити сказане супротивником. Ось яка різниця, скільки загине людей внаслідок якоїсь помилки, п'ятнадцять або один, факт в тому, що у будь-якому випадку смерть неминуча.

Або ж на кількості, припустимо, при вакцинації постраждало 20 чоловік, відчувши погіршення самопочуття, зате 1000 людей узабезпечили себе від виникнення небезпечної хвороби.

Методи протидії

Якщо ви розумієте, що по відношенню до вас застосовують демагогічні прийоми, пропоную найбільш ефективні методи боротьби з ними. Отже:

Ігнорування

Якщо ви ігноруватимете будь-які аргументи опонента і холоднокровно вислуховувати кожного з них, не спростовувавши і не підтверджуючи інформацію, ви через якийсь період часу доведете ситуацію до того, що він просто втратить над собою контроль. Так, це не простий спосіб, але саме він може вибити грунт з-під ніг у супротивника.

У стані злості і безсилля досить складно раціонально мислити. Особливо корисно зберегти власну душевну рівновагу, якщо людина, яка намагається вас всіляко зачепити, виявляється звичайним тролем. Тобто тим, кому заплатили за подібні послуги.

Довести йому напевно нічого не вийде, тому що може таке статися, що він і сам розділяє вашу точку зору. Але робота є робота. Можна просто погоджуватися з кожним його висловлюванням, це теж доводить до сказу і з часом зводить конфлікт нанівець.

Якщо людину неможливо «зачепити», отримати бажану реакцію, то сенсу витрачати ресурси на нього буде.

Відображення

Розпізнавши маніпуляцію того, з ким споріть, відбивайте її. Як мовиться, «на війні усі засоби хороші», то чом би не повторити ті прийоми, які він використовує по відношенню до вас? Поступово йому це набридне і, цілком імовірно, також виведе з себе, як і попередній спосіб.

Свідки

Заручитися підтримкою, так би мовити, арбітрів, які фіксуватимуть моменти, до яких ви прийшли.

Цей метод дещо нагадує суд, де адвокати намагаються відстояти правду свого підопічного. А суддя, враховуючи отриману інформацію від обох сторін, приймає рішення. Важливо, щоб вибрана людина на роль арбітра була не зацікавленою в результаті суперечки особою і могла об'єктивно сприймати і обробляти отриману інформацію.

Завершення

Наостанок хочу рекомендувати вам статтю про те, як аргументувати свою думку. Адже саме уміння доносити, обгрунтовувати свої ідеї є запорукою успіху. Навіть якщо ви не пов'язані з громадською діяльністю, ці знання не будуть зайвими.

Бережіть себе і будьте щасливі! А також, перемоги вам в спорах!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[7076] [1]

0

[7076] [1]

[7076] [1]

"


Надрукувати