"Біографія Корнелиуса Вандербильта, одного з найбагатіших підприємців США 19 століть" "

"Біографія Корнелиуса Вандербильта, одного з найбагатіших підприємців США 19 століть" "

Ради вас вітати, шановані читачі блогу! Мало хто знає, хто такий Корнелиус Вандербильт, але насправді він заслуговує на більшу увагу, оскільки вважається найбагатішим і геніальнішим підприємцем 19 століть.

Зміст:

  • Дитинство
  • Бізнес
  • Початок
  • Розширення
  • Золота лихоманка
  • Зрада партнерів
  • Відхід з судноплавного бізнесу
  • Особа і характер
  • Заповіт
  • Висновок

Дитинство

Народився 27 травня 1794 року в Нью-Йорку в сім'ї середнього класу, особливо ні чим що не відрізняється від інших. Батько, також Корнелиус, був дуже працьовитою людиною, і бережливим. Він працював поромником, тоді як мати Феба займалася домашніми справами. З часом вони змогли накопити досить грошей, щоб купити ферму на Статен-Айленде, де, в принципі, і народився наш герой.

Коли хлопченяті було 11 років, батько покликав його до себе, оскільки важко було справлятися з роботою самостійно, тому про навчання довелося забути. За його виховання взялася «вулиця», де майбутній мільйонер засвоїв дуже важливий урок - треба уміти постояти за себе, і підніматися при кожному падінні. Так, пізнаючи науку життя і відточуючи ремесло, до 16 років Вандербильт замислився про власний бізнес, щоб заробити великі гроші, а не відкладати копійку до копійки, як батьки.

Вирішено було продовжити рід човнярів(дід Ян Ван Дер Бильт першим зайнявся перевезеннями, передавши знання і досвід синові), тільки на власний транспорт необхідно було знайти грошей. Допомогла мати, давши у борг сотню доларів, виставивши умову, що він сам зоре і засіє більше трьох гектар землі. Можливо, вона сподівалася, що він не впорається, оскільки це дуже велика праця для підлітка, причому земля була кам'яниста, і необхідно було прикласти масу зусиль, щоб її зорати. Але Корені був працьовитим, як і батько, а ще упертим, тому в призначений строк поле було готове, а матері нічого не залишалося, як виконати умови договору.

Бізнес

Початок

На отримані гроші майбутній мільйонер узяв стареньку човен-плоскодонку «Швидкохідна». Уважно вивчивши карту Нью-Йорка, він вирішив скласти конкуренцію сотні інших човнярів, переправляючи клієнтів із Статен-Айленда до Манхеттену, і навпаки. У той час не існувало точних розкладів відправлення і прибуття, не було фіксованих цін і інших. Тому молодий підприємець, зробивши ставки на свою залізну волю і кулаки, оцінює переправу на своїй «Швидкохідній» в 18 центів.

До нього миттєво «повалив» народ, який був готовий переплавлятися стоячи або сидячи один у одного на руках, тому що економив близько 82 центів кожного разу. А ще Корені не боявся переправлятися в шторм, як інші поромники, майстерно управляючи плоскодонкою.

До речі, він дійсно був майстром своєї справи, тому що в його біографії існує тільки один факт аварії. Починаючи свою справу, він не впорався з управлінням, через що зіткнувся із зустрічним човном. Більше жоден корабель, жодна шхуна, які були в його володінні, в колотнечі не потрапляли, та і відрізнялися якістю і комфортом.

До кінця першого самостійного робочого року Корнелиус мало того, що віддав борг матері, так ще і отримав доход - $ 1 000. Що дозволило йому найняти персонал і придбати ще човнів. Щоб вижити в жорстокій конкуренції, головною вимогою до претендентів було уміння битися, тому через деякий час шхуни його хуліганів захопили води Нью-Йорка. Трохи пізніше герой нашої публікації вирішує розширити свою справу, і починає торгувати продуктами, які перевозить з Манхеттену.

Вирішальною в його діяльності стала війна в 1812 році, вірніше контракт з урядом. Договір укладався в тому, що спритний підприємець здійснюватиме постачання продуктів солдатам, які опинилися у блокаді. Це принесло чималий доход, який він вклав в купівлю двох кораблів, і зайнявся продажами китового жиру, алкоголем, устрицями і іншим товаром, поставляючи його на судна, що прийшли здалека. Саме у цей період він отримав прізвисько «Коммандор».

Розширення

Заробивши трохи більше 9-ти тисяч, він йде з човнового бізнесу, який став приносити доход, який його зовсім не задовольняв. Влаштувався на пароплав до Томаса Гиббонсу із скромною зарплатою - $1000 в рік. Це рішення було обгрунтовано і зважено. Наш герой вирішив вивчити пароплавну справу, щоб займатися надалі серйознішим зайняттям, ніж перевезення на плоскодонках.

Освоївши тонкощі судоводства, він будує власний пароплав «Беллона», стаючи партнером Томаса. Боротьба з конкурентами здійснюється за допомогою старих методів — максимально понизивши вартість за проїзд, він знову «підкорив» усіх клієнтів. Що, звичайно ж, викликало масу обурення серед інших «водних таксистів». Вони звернулися в поліцію, але нашому генієві при кожній спробі арешту вдавалося сховатися.

У 1813 році він одружився на Софії Джонсон, своїй кузині. Разом вони переїхали в Нью-Брусквик і відкрили готель з таверною біля річки. Тепер кожен мандрівник або моряк міг відпочити, виспатися і щільно, смачно поїсти перед подальшою дорогою. Управлялася зі всім сама Софія, і у неї це відмінно виходило, принаймні, там завжди було багато клієнтів. Існує версія, що спочатку вона відмовлялася переїжджати, але чоловікові вдалося її «переконати». Провівши 2 місяці у божевільні, Софія була згодна на все, аби вийти звідти.

Сам Командор в цей час бореться з Гудзоновской річковою асоціацією. Зниження вартості за перевезення здалося йому недостатнім, і він зовсім зробив проїзд безкоштовним. Витрати окупалися за рахунок високої ціни на продукти, які пасажири придбавали під час поїздки. Це було верхом нахабства. Враховуючи, що Корені був упертым, хитрим і безстрашним, Асоціації не залишалося нічого іншого, окрім як домовитися «по-хорошому», щоб він пішов з маршруту і не саботував роботу інших перевізників.

Договір обійшовся в $ 100 000, плюс $ 50 000, виплачуваних упродовж 10 років. Командор змінив маршрут, поступово «розростаючись» кораблями. І вже в 1840 році в його володінні було близько 100 пароплавів, що дозволило йому стати найбільшим підприємцем в Нью-Йорку.

Золота лихоманка

У 1848 році Каліфорнію охопила «золота лихоманка». Люди масово прибували туди в надії запрацювати, і Вандербильт зрозумів, що це його шанс. Вивчивши маршрути жителів різних країн, які прагнули попрацювати старателями, він запропонував найбільш короткий і дешевий варіант. Корнелиус уклав з урядом Нікарагуа угоду, яка полягала в тому, що він отримує право на організацію чартерного рейсу.

Заплативши за це $10 тисяч, він відкриває компанію Accessory Transit. Вклавши ще грошей у безпеку нового маршруту(розчищення русла річки Сан-Хуан, будівництво дороги з щебеня, щоб була можливість дістатися до порту, і спорудження доків) заповзятливий геній особисто зайнявся перевезеннями на своєму пароплаві. За рік він заробив більше мільйона доларів. А все тому, що вибираючи його судно, золотошукачі економили мінімум 2 дні і $200, тому попит був великим.

Зрада партнерів

У 1853 році він уперше вирішив відпочити, і організував будівництво парової яхти по самому вищому розряду, витративши майже півмільйона доларів. У той час це була найшикарніша яхта. Меблі в якій були виконані з позолоти і оксамиту, зали прикрашала мармурова обробка, а кают-компанія була оформлена в стилі Людовика 15. Зібравши друзів і сім'ю(а у нього, між іншим, в шлюбі з Софією народилося 13 дітей, але двоє з них померли, не доживши до середнього віку) він відправився в Європу. Відпочинок виявився славним, тільки з плебейськими замашками. Приміром, він міг зірвати представлення в Лондонській опері, орендувавши зал на вечір.

Виявившись удома після відпустки, він був украй неприємно здивований. Менеджери, Морган і Гаррисон, яким він довірив управління компанією Accessory Transit, вчинили переворот і захопили її. Корені проявив свій жорсткий характер і в цьому випадку. Він написав їм лист про те, що за такий вчинок не має наміру судитися, тому що це довго, він їх просто роздавить в найближчі терміни.

І дійсно, організувавши інший маршрут, через Нікарагуа, за допомогою старих методів завоювавши усіх клієнтів, буквально за рік він повернув собі назад своє дітище, збанкротивши зрадників. А конкуренти, узявши обіцянку закрити перевезення по Нікарагуа, щомісячно виплачували відступні у розмірі $40 тисяч, з часом збільшивши до $56 тисяч. Що було дуже до речі, адже потік золотошукачів знижувався, та і інтерес перемістився на трансатлантичні перевезення.

Відхід з судноплавного бізнесу

Три його судна борознили води Атлантичного Океану, доставляючи людей з Нью-Йорка до Франції. Найпотужнішим був пароплав «Вандербильт», що перевозив в основному пасажирів середнього класу за мінімальну вартість. Будучи упевненим у своїх «дітищах» Корені відмовляється їх страхувати, що дозволило значно заощадити фінанси. Але особливо довго попрацювати в цьому бізнесі не вдалося, оскільки в 1861 році почалася громадянська війна, напередодні якої він встиг його продати за 3 млн. доларів.

Пасажирський лайнер «Вандербильт» перетворюється на бойовий корабель, і захищає води його країни. Існує три версії, згідно з якими він віддав улюблене дітище на війну. Перша - про допомогу попросив особисто Аврам Лінкольн. Друга - він здав його в оренду, отримуючи непогані дивіденди. І третя, що просто подарував(попри те, що вартість його будівництва склала приблизно $600 000).

Ще в молодості, в 30-х роках він намагався освоїти і налагодити залізничний бізнес. Сталася аварія, вибухнув котел, і молодий підприємець з серйозними опіками і травмами виявився на лікарняному ліжку, провівши там 2 місяці. Ця подія надовго позбавила його бажання займатися наземним транспортом, але в 60-х роках вирішив повернутися до цієї ідеї.

Скупивши акції різних залізничних компаній, він об'єднав практично усі повідомлення біля Нью-Йорка. У його володіння потрапила дорога усієї річки Гудзон, а також Гарлемская дорога. Загалом, через п'ять років він «зробив» 25 мільйонів доларів і став найпотужнішою особою у сфері транспортного бізнесу США.

Особа і характер

Пам'ятайте, героєві нашої публікації довелося залишити школу, щоб допомагати батьку? Так от, до кінця своїх днів він залишався неписьменним, не уміючи навіть ставити підпис. Але ніколи цього не соромився, пояснюючи, що добився всього завдяки фокусу уваги саме на роботі, а не навчанню.

Цікаво, але, незважаючи на свої мільйони, він жив досить скромно, не рахуючи відпустки в Європі. Приміром, лежачи на смертному одрі, він відмовлявся вживати прописане лікарем шампанське, а знаєте чому? Тому що воно дороге. Не бажав займатися добродійністю, допоміг одного разу лише університету, який згодом назвали в його честь, а також Церкви мандрівників.

У 1869 році померла його дружина, але буквально через рік, будучи 75-річним старим, він одружився знову на далекій родичці, якою було на той момент 35 років.

Його біографія закінчується 4 січня 1877 року. Корнелиус покинув цей світ на 83 році життя, залишивши після себе серйозний скандал, оскільки дуже дивно розпорядився накопиченим капіталом.

Заповіт

У заповіті було вказано, що 90 мільйонів доларів з приблизно 100, отримує старший син Уільям для того, щоб розвивати далі його справу. Інші діти отримали по $100 тисяч, а вдова $500 тисяч. Хоча спочатку він планував залишити в спадок увесь капітал молодшому синові Джорджу, але той помер в 25-річному віці. Середній син був залежний від алкоголю і азартних ігор, плюс до всього страждав епілептичними припадками, тому здався батьку зовсім ненадійним і не гідним грошей.

Інші - дівчатка, не змогли б витримувати конкуренцію і управляти такою потужною батьківською справою. Звичайно ж, «обділені» родичі були злі і подали до суду на Уільяма, спираючись на те, що Корнелиус був не при своєму розумі, коли складав заповіт. Справу було програно, і воля Крокодила(так його називали, коли він захопився залізницями) була виконана.

Висновок

А на сьогодні все, шановані читачі! Як ви могли помітити, без освіти цілком можливо стати мільйонером, головне - вірити в себе і свої сили, а також наполегливо працювати. Рекомендую також ознайомитися і з іншими біографіями, що надихають на звершення, в по цьому посиланню одна з них, Карлос Слим Элу.

Матеріал підготувала Журавина Аліна.

[2135] [1]

1

[2135] [1]

[2135] [1]

"


Надрукувати