"Топ 6 вправ, що б стати сьогоденням амбидекстром" "

"Топ 6 вправ, що б стати сьогоденням амбидекстром" "

Всім привіт! Зазвичай дитина до чотирьох років визначається з провідною рукою. І якщо раніше він пробував щось робити або тримати кожною з них, то вже з цього віку можна сміливо стверджувати, правша він або лівша.

Зміст:

 • Плюси і мінуси
 • Амбисинистры
 • Вправи
 • Початкова школа
 • Функціональність
 • Відключення «автопілота»
 • Фільми
 • Одночасність
 • Спорт
 • Завершення

Але є люди, які майстерно володіють, що однією рукою, що інший. Вважається, що розумові здібності у них на порядок вище за звичайну людину, оскільки мозку доводиться постійно бути в тонусі і творчо пристосовуватися до різних завдань. Вони складають один відсоток від населення планети, тільки представте, наскільки мало таких «універсальних» людей. І сьогодні ми дізнаємося, як стати амбидекстром, щоб поповнити їх ряди.

Плюси і мінуси

Вибір активнішої руки відбувається в силу асиметрії роботи півкуль. Приміром, ліва половина мозку відповідає за логіку, обробку інформації. Вона допомагає грамотно, красиво говорити і вивчати іноземні мови. Принцип асиметрії в тому, що управляє правою частиною тіла. А ось права півкуля - лівою частиною і допомагає нам творити, придумувати неординарні ідеї і креативити.

Помічали, що навколо вас набагато більше правош? Тобто тих, хто вважає за краще логікові свободі думки. Можливо, окрім природжених особливостей, це може бути пов'язано також з тим, що частіше за усю дитину з дитинства учать роздумувати, вирішувати завдання, замість того щоб проявляти себе, творити і робити щось незвичайне. Раніше взагалі левшей перенавчали, примушуючи брати ручку в іншу, «соціально схвалювану руку».

У 1903 році Джон Джексон, викладаючи у школі граматики, вирішив зупинити пригноблення левшей. Він створив в Північній Ірландії, а саме у Белфасті суспільство амбидекстров. Джон стверджував, що якщо тренуватися, можна досягти колосальних змін. Наприклад, навчитися одночасно грати на піаніно або гітарі і писати лист близькій людині. Причому однаково добре концентруючись на двох абсолютно різних завданнях.

Але не все так прекрасно, як здається на перший погляд. Окрім значних переваг, амбидекстрия може мати і негативні наслідки. Тому, перш ніж приступити до тренувань, гарненько зважте все за і проти.

Отже, плюси:

 • Підвищується ефективність роботи, відповідно, людина швидше справляється з поставленими завданнями і досягає успіху.
 • Стає можливим виконання різнопланової роботи.
 • Покращується інтуїція, підвищується чутливість.
 • Міцнішає сила волі.
 • Ситуація оцінюється швидше і з різних ракурсів, а не однобоко і так далі.

Мінуси:

 • Можуть виникати головні болі із-за збільшення кількості інформації, що поступає.
 • З часом знижується концентрація уваги, також із-за навантажень.
 • Можлива поява неуважності і швидкої стомлюваності.

Амбисинистры

Амбисинистры не в силах добре управляти обома руками. Вони є повною протилежністю амбидекстрам. Така «криворукість» або природжена, або придбана. Не просто розучилася людина щось робити, а наприклад, після важкої хвороби втратив чутливість. Пережив аварію, отримав травму.

І тоді у амбисинистра немає вибору, розвиватися або ні, їм доводиться виконувати вправи для того, щоб повернути владу над своїми руками. Щоб, нарешті, отримати задовільний результат своїх дій. А в деяких випадках з хорошою мотивацією і силою волі - не просто задовільний, а найкращий.

Вправи

Початкова школа

Пам'ятайте, як складно в першому класі давалися всякі букви і палички? Зате як з часом вдалося освоїти лист, що тепер можна навіть не замислюватися, в яку сторону вести ручку. Ось практично такий же шлях доведеться виконати і по відношенню до іншої руки.

Розпочинайте з прописів. Не обов'язково купувати зошити для першокласників, розкреслите собі лист і по декілька рядків пишіть кожну букву. Пробуйте малювати і обводити вже готові малюнки.

Думаю, не варто нагадувати, що робити це необхідно щодня, щоб не втратити тільки набуту навичку.

Функціональність

Максимально задійте в повсякденній роботі не провідну руку. Звикли чистити зуби правою? Тепер доведеться пристосовуватися. Застібайте гудзики, блискавки, чистите взуття, розчісуйтеся і застилайте ліжко тепер трохи інакше.

Головне, не розпочинайте тренування з небезпечних завдань. Наприклад, чистите картоплю або нарізуйте хліб так, як це робите зазвичай. Поки не переконаєтеся, що дійсно стаєте амбидекстром, інакше травм не уникнути.

Відключення «автопілота»

Так, вам доведеться внести зміни у своє життя не частково, а повністю. Тому правші доведеться не лише тренуватися писати лівій, але і навіть на роботу ходити не тією дорогою, як звик.

Проаналізуйте, в яких ситуаціях ви здійснюєте дії зовсім необдумано, як мовиться, «на автопілоті»? Проаналізували? А тепер починайте розвиватися і допомагати утворювати нові нейронні зв'язки в мозку - робіть все не так, як зазвичай, щоб додати усвідомленості своїм діям.

Фільми

Як думаєте, чи можна стати амбидекстром, просто дивлячись іноземні фільми? Ще як, за однієї умови, що вони будуть з субтитрами. Так людина неусвідомлено співвідноситиме вимовні акторами слова з буквеним перекладом.

Тобто слухати і читати одночасно, плюс обробляти отриману інформацію, щоб уловити суть картини і запам'ятати якісь події, що відбуваються в ній. Збудувати припущення стосовно поведінки героїв і передбачити розвиток подій. Наприклад, вгадавши, хто вбивця.

Одночасність

Візьміть в обидві руки олівець і пробуйте одній малювати круг, а інший квадрат. Без пауз, просто беріть і приступайте до дій. З першого разу може і не вийти, але якщо ви проявите завзятість, то незабаром зможете відмітити, як виходить виконувати різні завдання все краще і краще.

Або інший варіант цього завдання, однією рукою гладьте себе по голові, а іншій поплескуйте по животу. Коли почне виходити, змініть їх і починайте наново.

Спорт

Займайтеся в тренажерному залі, приділяючи більше уваги не домінуючій руці. Це дозволить виправити різницю. І тоді обидві ваші руки будуть однаково сильні і гнучкі.

Як можна частіше використайте кистьові еспандери, гантелі. Тільки розпочинайте з мінімального навантаження, поступово її збільшуючи.

Завершення

А ви знали, що такі популярні особи, як Том Круз, Марія Шарапова, Тиль Линдеманн, учасник групи «Rammstein» і навіть Нікола Тесла амбидекстеры? Можливо, саме ця особливість мислення і допомогла досягти кожному з них таких відчутних результатів, успіху? А хто не хоче бути схожим на Гая Юлія Цезаря, який одночасно міг виконувати багато різних справ?

Так що, користуйтеся радами, вказаними в статті, щоб розкрити свій потенціал. Тільки запасіться терпінням, тому що кожна людина індивідуальна. І якщо комусь вийти відчути першу перемогу через декілька місяців, то при такому ж темпі тренувань у іншої людини піде рік.

Займайтеся у своєму, комфортному ритмі, щоб не додати стресу організму, якого і так хапає в повсякденному житті.

Так що бажаємо вам успіху і звершень! І якщо знаєте інші цікаві способи розвитку амбидекстрии, ділитеся ними в коментарях.

Рекомендуємо також, прочитати статтю про розвиток свого асоціативного мислення.

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[6711] [1]

39

[6711] [1]

[6711] [1]

"


Надрукувати