Найцікавіші фішки невербального спілкування між людьми "

Найцікавіші фішки невербального спілкування між людьми "

Всім доброго часу доби! Ми з вами вже розглянули в статті «Що таке невербальне спілкування і як розпізнати емоційний стан людини» види і характеристику жестів, міміки, інтонації і поз. А сьогодні хочу додати найцікавіші фішки невербального відношення, щоб ви з легкістю могли розпізнавати стан іншої людини і викликати прихильність до себе його.  І тоді на ділових переговорах або романтичній зустрічі вам не буде рівних, і ви зможете досягати своїх цілей усього лише за допомогою правильно підібраної пози і настрою, що пред'являється.

Зміст:

 • Правила
 • Техніка ефективної ділової і особистої комунікації
 • Посмішка - універсальний спосіб викликати прихильність до себе
 • У інтересі дуже багато енергії
 • Віддзеркалюйте іншого
 • Стежте за своїм поглядом
 • Якщо ви хочете справити враження на романтичному побаченні
 • Щоб відчути себе упевненіше, сядьте прямо з рівною спиною
 • Швидке прочитування інформації
 • Фішки
 • Вплив напоїв
 • Втрата самовладання
 • Фізичний контакт
 • Рукостискання
 • Цікава фішка з приводу віддзеркалення
 • Стежити за своєю особою
 • Якщо ви про щось переживаєте
 • Висновок

Правила

 1. У кожній країні існує своя, «місцева» інтерпретація жестів, міміки і особистого зонального простору. Тому, перш ніж трактувати невербальні прояви іншого, якщо ви подорожуєте, необхідно вивчити стиль спілкування людей саме тієї країни, в якій знаходитеся. Приміром, наш улюблений жест «окей» в Португалії розцінюватиметься як образу. Чи, наприклад, ми звикли спілкуватися з незнайомими людьми на відстані витягнутої руки, підпускаючи ближче лише знайомих і коханих. А ось в Латинській Америці незнайомець цілком може дозволити собі наблизитися до вас на відстані 30 см, і це не вважатиметься порушенням ваших меж або розцінюватися як ознаки симпатії.
 2. Трактувати жести необхідно тільки в комплексі з іншими невербальними проявами, поєднуючи з інформацією, яку промовляє ваш партнер. Тому що один жест має величезну кількість трактувань. Залежно від обставин, супроводжуючих проявів тіла, іноді навіть протилежних. І ось цей комплексний збіг називається конгруентністю. І у разі її відсутності, співрозмовник прийме за достовірну інформацію саме невербальні прояви, не повіривши вашим словам.
 3. Дуже важливим є контекст проявів рухів і поз, сама обстановка. Наприклад, в холодному приміщенні людина схрестить руки і ноги не тому, що не готовий спілкуватися з вами відкрито і довірчо, а силу того, що випробовує холод. Він намагається таким чином зігрітися.
 4. Якщо ви не можете розшифрувати, що саме відбувається з людиною, не соромтеся ставити прямі питання, орієнтовані на уточнення.

Техніка ефективної ділової і особистої комунікації

1.Посмішка - універсальний спосіб викликати прихильність до себе

Незалежно від того, в якій країні знаходишся. Тільки якщо посмішка щира, не натягнута. Якщо ви помітите відсутність асиметрії і наявність «гусячих лапок» біля очей, тобто зморшок, то будьте уверенны, вам дійсно раді. Але підведені при цьому брови свідчать про напругу і занепокоєння в даний момент. Особливо коли говорять комплімент. У такому разі людина намагається обдурити і увійти до довіри.

2.У інтересі дуже багато енергії

Тому при щирій бесіді співрозмовник ніколи не позіхатиме. Він сидітиме рівно, дивитися вам в очі і розмовляти бадьоро, злегка подавшись корпусом вперед, назустріч вам. Якщо ви хочете, щоб повірили вашій зацікавленості, і щоб була присутньою конгруентність, покладете руки паралельно, неважливо, на стіл або на коліна, головне, щоб долоні були обернені вгору. А ось якщо захочете надати собі вигляду упевненої людини, яка відбулася, - покладете руки на стіл долонями вниз.

3.Віддзеркалюйте іншого

Якщо хочете швидше налагодити спілкування і сформувати його довіру по відношенню до вас. Тобто, невимушено прийміть позу, як у нього. Вживайте ті ж слова, навіть якщо зазвичай використовуєте інші. Таким чином, виникатиме відчуття схожості, близькості, що значно вплине на результат розмови. І, скопіювавши позу, спробуйте прислухатися до своїх відчуттів і виникаючих почуттів. Так буде простіший зрозуміти, що відбувається в даний момент з іншою людиною.

4.Стежте за своїм поглядом

Тому що якщо велику частину часу при розмові ви дивитиметеся в підлогу або убік - довіри до вас ніякого не виникне. Намагайтеся увесь час дивитися прямо на партнера по спілкуванню, але з перервами, щоб він не був розцінений як агресія.

5.Якщо ви хочете справити враження на романтичному побаченні

Пам'ятайте, що розмір ваших зіниць передає велику частину інформації, яку співрозмовник навіть неусвідомлено прочитуватиме і розумітиме, дійсно симпатичний вам або ні. Зіниці розширюються, коли ми дивимося на те, що нам подобається, думаємо про це або якщо знаходимося в обстановці з приглушеним світлом.

6.Щоб відчути себе упевненіше, сядьте прямо з рівною спиною

Ви просто відчуєте, як по-іншому починаєте сприймати себе, а згодом і оточення. Адже погодитеся, виникає мало у віру в успішність згорбленої або сутулої людини.

7.Швидке прочитування інформації

Мозок людини здатний за п'яту частину секунди розпізнати емоційний стан співрозмовника. Тому, якщо хочете справити враження, але випробовуєте тривогу або страх. Знайдіть місце, де ви будете наодинці з собою і спробуйте налаштуватися на необхідні відчуття.  Зробити це можна за допомогою аффирмаций і іншої техніки, про яку я розповідав в статті «Як можна запрограмувати себе на успіх за допомогою простих методів роботи над собою». І неважливо, які методи ви використовуєте, головне, щоб в перші секунди розмови ви не видали своєї тривоги і невпевненості на невербальному рівні.

Фішки

Вплив напоїв

А ви знали, що температура напою, який ви вибираєте на якій-небудь зустрічі, впливає на сприйняття співрозмовника і самої розмови?

Приміром, якщо ви п'єте теплий чай або каву, внаслідок того, що неусвідомлено виникають відчуття, пов'язані з комфортом і затишком, у вас створюватиметься довірче відношення до іншої людини. І відповідно, відчуття холодної склянки або пляшки з водою триматиме вас в тонусі, і під час ділових переговорів ви зможете мислити раціонально, не піддававшись на хитрощі.

Цей метод, до речі, можна використати, коли хочете викликати прихильність до себе партнера, запропонувавши йому чашку гарячого і ароматного чаю.

Втрата самовладання

Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте самовладання, або необхідно прийняти терміново рішення. Ви розгубилися і не контролюєте ситуацію? Напружте литки, пальці на ногах або стисніть руки в кулак. Потім спробуйте відчути, як ви сидите, як ноги торкаються підлоги. Таким чином, ви повернетеся до себе, тіла, своїх цілком реальних фізичних відчуттів, що відповідно допоможе подивитися на ситуацію вже з іншого боку, відчуваючи грунт під ногами. І це також надасть упевненості.

Фізичний контакт

Вплинути на яке-небудь рішення на вашу користь допоможе звичайне поплескування по плечу або торкається до нього. Головне, щоб це торкання було ненавмисно і не нав'язаним, а тим фамільярнішим. Такий жест викликає довіру і відчуття близькості. Він зазвичай використовується у сфері продажів і послуг, щоб клієнти затримувалися в магазині подовше або залишали хороші чайові.

Рукостискання

Особливості рукостискання полягають не лише в тому, що воно викликає прихильність до себе і налаштовує на теплу співпрацю, зменшуючи ризик бути обдуреним. У Гарвардській школі бізнесу проводили дослідження, за результатами яких було виявлено. Ті люди, які при зустрічі потиснули один одному руки, згодом укладали чесніші угоди, ніж ті, хто ігнорував цей жест вітання.

Це відбувається тому, що при торканні іншого ми відразу ж відчуваємо його, він для нас живий і справжній, до нього виникає співпереживання. А за відсутності дотику наш співрозмовник сприймається більше як об'єкт, за допомогою якого ми хочемо задовольнити свої потреби.

Цікава фішка з приводу віддзеркалення

Воно здатне не лише розташувати співрозмовника і дати можливість відчути його стан, але і допомагає знайти креативне рішення якої-небудь проблеми. Тобто, необхідно організувати команду, учасники якої під час обговорення і мозкового штурму одночасно виконуватимуть якісь рухи, приміром, кивки головою. Це дає колосальний результат, налаштовувавши команду на співпрацю і дозволяючи їй виробити геніальні ідеї.

Стежити за своєю особою

Щоб об'єктивно сприймати інформацію, стежите за м'язами свого обличчя. Якщо ваші брови будуть нахмурені, а губи і вилиці напружені - ви негативно оцінюватимете вміст електронної пошти або слова іншої людини. Спробуйте сісти зручно, сконцентруватися на своєму обличчі, расслабляя поступово м'язи, поки не відчуєте, що погляд став спокійнішим і не таким напруженим. Точно також використайте мову жестів і в спілкуванні з іншою людиною.

Якщо помітите, що співрозмовник нахмурений, почніть розмову про щось приємне, щоб він розсміявся або розслабився, і коли помітите, що м'язи його обличчя не настільки напружені, повертайтеся до теми вашого спілкування.

Якщо ви про щось переживаєте

Дуже засмутилися і не можете заспокоїтися? Існує один рух, який може допомогти розслабитися. Слід підняти вгору руку, яку вам зручно, і різко, одночасно голосно видихаючи, кинути її вниз. Можна повторити кілька разів, подумки або вголос промовляючи щось, що хочеться сказати. Це допомагає скинути зайву енергію і налаштуватися на усвідомлення проблеми і шляху її рішення, замість того, щоб просто хвилюватися.

Висновок

На цьому все, шановані читачі! Якщо хочете упізнати більше інформації і нюансів в розшифровці сигналів, які посилає тіло, рекомендую подивитися мою статтю «ТОП 10 кращих книг про невербальне спілкування які варто прочитати». Там я зібрав список основної літератури по вивченню мови тіла. Розкривайте межі розуміння свого і чужої поведінки, ви тоді зможете добитися успіху у будь-якій області, не дозволивши себе обдурити і вести в оману.

Підписуйтеся на оновлення, скоро я випущу статті абсолютно нового формату! До скорих зустрічей, на сторінках блогу.

[652] [1]

24

[652] [1]

[652] [1]

"

 

Список лытератури


Надрукувати