Як швидко запам'ятати розташування планет сонячної системи?

Як швидко запам'ятати розташування планет сонячної системи?

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Формування Сонячної системи почалося трохи більше 4,5 мільярдів років назад згодом вибуху зірок, а також утворення хмари з газу і пилу. І на сьогодні можна налічити вісім планет, які обертаються навколо Сонця.

З 1930 була і дев'ята, Плутон, але в 2006 році учені перемістили її до малих планет, які ще називають карликовими. Хоча існує думка, що незабаром її повернуть назад в «почесний» список.

Подивимося, як буде, а доки я хочу поділитися з вами матеріалом, як запам'ятати планети, щоб не лише швидко перерахувати їх назви, але і зберегти черговість розташування. А саме, Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, нептун.

Образна пам'ять

Насамперед давайте спробуємо скористатися асоціаціями для кращого засвоєння інформації. Можете закрити очі і спробувати постежити за образами, які виникають у зв'язку з певною планетою.

Наведу приклад, щоб було зрозуміліше. Та і можливо вам відгукнуться придумані мною асоціації:

 • Меркурій - він настільки красивий, що все навкруги просто меркне;
 • Венера - старогрецька скульптура, руки якої не збереглися до наших днів;
 • Земля - синьо-зелено-коричнева куля;
 • Марс - шоколадний батончик;
 • Юпітер - порошок «Юппи»;
 • Сатурн - інопланетянин з цим ім'ям;
 • Уран - хімічний елемент з таблиці Менделєєва;
 • Нептун - бог моря.

Історія

Придумайте історію, узявши за основу ваші асоціації. Для дітей цей спосіб найбільш відповідний, у них фантазія ще досить бурхлива і без обмежень, на відміну від дорослих.

Можете навіть спробувати вигадати розповідь разом, що позитивно позначиться не лише на когнітивних здібностях, але і зміцнить зв'язок між вами. Саме такі спільні з батьками моменти, якщо вони звичайно приємні, а не з області покарань, залишаються в пам'яті на довгі роки.

У разі відсутності діточок або бажання у них приділяти час цьому процесу, спробуйте придумати самостійно якусь досить незвичайну історію.

На основі мого асоціативного ряду розповідь виглядатиме приблизно так:

Красивий Меркурій зустрів Венеру і закохався. Він подарував їй незвичайну синьо-зелено-коричневу кулю, а потім почастував шоколадним батончиком «Марс» і напоєм «Юппи». Але з'явився інопланетянин «Сатурн», у якого був незвичайний елемент Уран і відбив красуню без рук. Яким він здався просто богом, приміром, морів і океанів.

Метод Цицерона

Він названий на честь великого оратора Марка Тулия, який досить активно його використав для запам'ятовування своїх спічів.

Завдяки цьому методу людина дістає можливість запам'ятати цілий ряд слів по порядку, причому досить легко і без яких-небудь хитрощів. Необхідно просто представити кімнату, в якій ви проводите найбільшу кількість часу. У когось це спальня, у когось кухня або офіс і інше. А може і взагалі, це буде не одне приміщення, а цілий будинок.

Вирішіть, в якій послідовності і звідки саме починатимете рухатися. Наприклад, від вікна до дверей спальні. Які предмети у вас знаходяться на своїх місцях роками? Припустимо, спочатку письмовий стіл, потім крісло, ліжко, шафа і так далі.

Загалом, виділіть 8 предметів меблів і назвіть кожного з них планетою. Тоді у будь-який момент ви зможете згадати черговість, просто представивши розташування меблів в спальні.

Детальніше про метод Цицерона ви зможете дізнатися з цієї статті.

Приєднання цифр

Ваше завдання - наділити кожен образ цифрами. Просто виразно представте одиницю навпроти Меркурія, двійку - Венери і так далі.

Або ж можна спробувати представити самі цифри в кольорах, які насправді мають небесні тіла, черговість яких ви бажаєте вивчити. Розфарбуйте їх і на якийсь час повісьте на видному місці.

Меркурій - сірий;

Венера - жовто-біла;

Земля - ясно-блакитна з білими вкрапленнями;

Марс - червоно-помаранчевий;

Юпітер - помаранчевий з білими смужками;

Сатурн - ясно-жовтий;

Уран і нептун - ясно-блакитні

Фрази по перших буквах

Знову доведеться пофантазувати, або ж скористатися вже існуючими фразами. Пам'ятайте коротенький вірш, в якому зашифровані усі барви веселки? Про мисливця і фазана? Ось за тим же принципом можна поступити і з планетами. Приміром, мій варіант виглядає так:

Ми Усі Знаємо, Мишка Юля З'їла Уранці Нут

Вірші

А щоб запам'ятати усі планети стало ще простіше, рекомендую до вивчення легкий вірш, який під силу навіть дітям :

На місяці жив звіздар

Він планетам вів облік:

 • Меркурій - раз
 • Венера - два-с
 • Три - Земля
 • Чотири - Марс
 • П'ять - Юпітер
 • Шість - Сатурн
 • Сім - Уран
 • Вісім - нептун

Завершення

Щоб не виникало проблем з пам'яттю - її необхідно тренувати. Незалежно від того, наскільки вона добре у вас працює.

Адже розвиток має бути безперервним процесом упродовж усього життя людини. Найбільш ефективні методи її зміцнення ви знайдете, натиснувши на це посилання.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

Джерела


Надрукувати