Як отримати щастя у будь-якій життєдіяльності людини? "

Як отримати щастя у будь-якій життєдіяльності людини? "

Всім привіт! Людина досить значну частину свого життя проводить на роботі, принаймні, среднестатический людина. І якщо вона його не влаштовує - тільки представте, як багато він втрачає. Тому що щодня наповнений смутком, безвихіддю, роздратуванням і відчаєм. Жахливо, правда?

Зміст:

  • Як отримати щастя від діяльності?
  • Змініть свій світогляд
  • Перегляньте своє коло спілкування
  • Відпочивайте
  • Подумайте про ресурси
  • Плануйте
  • Внесіть зміни
  • Завершення

Тому сьогодні хочу запропонувати способи, які допоможуть вам досягти щастя в діяльності, а не навпаки. Адже це цілком реально. Готові?

Як отримати щастя від діяльності?

Змініть свій світогляд

Необхідно мислити в позитивному ключі. Якщо ви формуватимете тільки негативно забарвлені фрази, то природно, що ніякого задоволення від них не отримаєте. Пробуйте шукати щось, що може виявитися приємним. Адже навіть з програшів можна винести більше полезностей і ресурсів, чим з перемог.

Наприклад, якщо ви думаєте про те, що ваша робота гірша на світі і вам ніколи не бути щасливою людиною, яка гордиться тим, що робить. Те дійсне, перспективи на майбутнє виглядають досить сумними, і туга здолає душу надовго.

А якщо подумати, що дійсно, в цей період часу робота непроста, моментами нудна і стомлива, але учить чомусь, що надалі може згодитися.

Та хоч би допомагає дізнатися про себе більше. Припустимо, ви виявилися особою з сильною волею і добре розвиненою працьовитістю, яка здатна витримати негаразди долі і перечекати, коли з'являться перспективи, щоб робити кроки у бік щастя.

Хіба це не привід подякувати начебто ненависну діяльність за можливість досягти такого усвідомлення?

Загалом, якщо хочете навчитися позитивно мислити, переходите по цьому посиланню.

Перегляньте своє коло спілкування

Близьке оточення має величезний вплив на нас, наше життя. Адже неусвідомлено ми переймаємо звички, думки і способи поведінки людей, з якими часто спілкуємося. Особливо, якщо вони є для нас значимими людьми, коханими.

Так от, існує таке поняття, як енергетичний вампіризм. Це коли після контакту з іншою людиною ви випробовуєте втому, роздратування, тривогу і навіть цілком відчутні соматичні погіршення здоров'я.

Захиститися від такого роду вампіризму можна, але краще всього - триматися на відстані. Інакше поступово занурюватиметеся в депресію, немов у болото.

Тому подумайте над тим, хто заважає вам виконувати свої обов'язки, просто навіть своєю присутністю або невмілим зауваженням.

Буває ж таке, що людина працює з ентузіазмом, викладається на сто відсотків і знаходиться в передчутті результату. А колега, що проходить мимо, кидає якесь слово і все, натхнення пропадає, і з'являються думки про дійсно даремне творіння і згаяний на нього час.

Або, приміром, дружина готує щось на кухні, а чоловік приходить і просто заважає їй питаннями, чому вона нарізує морквину саме таким чином, а не чи дрібно шинкує цибулю і так далі. Скажіть, чи буде вона далі з любов'ю вкладатися у блюдо? Ще і отримуючи від процесу задоволення? Сумніваюся.

У таких випадках слід самостійно піклуватися про свої межі. Припинити або мінімізувати спілкування з особами, що постійно страждають, які думають тільки про негатив і обмежують вас, немов «підрізуючи крила» при кожній спробі злетіти.

З родичами і партнерами складніше, важливо адже не зруйнувати близькість, яка вже сформувалася. Подивіться в цій статті, як саме можна зберегти стосунки, при цьому відстоявши свої інтереси.

Можливо, керівник погодиться виділити вам якщо не окремий кабінет, то хоч би куточок в офісі, де вас ніхто не зможе потривожити, поки ви працюєте над поставленим завданням. А партнер почує вас і більше не втручатиметься. Загалом, пробуйте.

Відпочивайте

Так, щоб ефективно працювати, та ще і отримувати від цього процесу задоволення, важливо ще і відпочивати. Набравшись сил, енергії, натхнення, вирішити щось набагато простіше, ніж коли аж нудить від обстановки і сфери діяльності. Але доводиться здійснювати над собою насильство, щоб примушувати продовжувати в тому ж дусі.

Так що, якщо відпустка або вихідні «світять» вам не скоро, а потреба порадіти роботі є в даний момент - зробіть невелику перерву. Під час якого обов'язково займіться тим, що подарує вам насичення і розслаблення.

Так, на морі зараз не потрапити, але можна закрити очі і уявити собі його, а ще згадати якийсь цінний момент з життя. Припустимо, як ви з коханою веселилися на пляжі, або бігали з дитиною наввипередки по піску і засікали час, хто довше просидить під водою.

Ваш мозок сприйме інформацію і викличе відповідну реакцію, немов це відбувається з вами в реальному часі. Для повноти картини можете навіть включити звук прибою.

Подумайте про ресурси

Візьміть аркуш паперу і напишіть мінімум 10 пунктів, за що ви вдячні своїй роботі. Тобто, що в ній хорошого. Навіть якщо спочатку здається, що жодної переваги немає, з часом, гарненько подумавши, ви зможете їх виявити. Інакше встає інше питання, що саме вас там тримає?

Також вкажіть на окремому листі, свої, так би мовити, супер здібності. Тобто те, що допомагає вистоювати у важкі трудові моменти.

Припустимо, з колючостями деяких колег можна справлятися завдяки почуттю гумору. А забезпечувати реалізацію потреб при невисокій заробітній платі можна спираючись на уміння раціонально підходити до питання покупок.

Плануйте

Не кожен прекрасно себе почуває в хаосі і процесі творчого безладу. Та і навіть таким любителям іноді потрібна чіткість і хоч якась структура.

Якщо ви загрузли в купі справ і просто не знаєте, за яке завдання в першу чергу братися - те не дивно, що виникає опір працювати.

Невизначеність викликає напругу і стрес, про яке розслаблення і радість може тоді йтися? Так що ранжируйте по складності і тривалості виконання справи, ведіть ежедневник і тоді ви не лише устигатимете все, але і робитимете більше, чим раніше.

Якщо техніка тайм-менеджмента вам не особливо знайома, переходите по цьому посиланню. У ній ви знайдете інформацію про те, як ставити цілі, розставляти пріоритети і, звичайно ж, планувати.

Внесіть зміни

Коли доводиться щодня стикатися з одними і тими ж обов'язками, до них пропадає інтерес. Оскільки ваш мозок і тіло беруться за завдання вже без вашого свідомого включення.

Помічали, як щось робите немов на автоматі? Припустимо, потрапили додому, не маючи можливості згадати якісь частини маршруту? Тому що щодня ходите однією і тією ж дорогою, ваші півкулі беруться за інші процеси, важливіші в такий момент. Немає сенсу концентруватися на стабільному, добре вивченому.

Так що привнесіть трохи новизни, креативу до свого життя. Тоді і діяльність стане цікавіша, тому що зміниться хоч би підхід до неї. Почніть спершу чистити зуби не провідною рукою, змініть спосіб одягатися, зупиняйте себе в моменти, коли звикли активно вступати в суперечку і так далі.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Якщо у вас є свої хитрощі і методи, які допомагають бути щасливими в діяльності, ділитеся ними в коментарях. Ми будемо дуже вдячні за зворотний зв'язок.

І підписуйтеся на сайт, тут ви знайдете масу інформації, яка допоможе зробити ваше життя яскравіше і гармонійніше.

Бережіть себе і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8576] [1]

4

[8576] [1]

[8576] [1]

"


Надрукувати